TJ Horní Benešov HC Nový Jičín B 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Samotný úvod patřil domácím, kteří byli aktivnější v bruslení, kombinaci i střelbě, a potvrdili to hned ve 2. minutě utkání. Po spolupráci s obráncem Trubkou se před hostujícím gólmanem prosadil Hejhal a poslal hornobenešovský tým do vedení 1:0. Aktivnějším mužstvem byl Horní Benešov i v dalších minutách. Střely Hermana, Palinčáka a Fraše se však neujaly i díky skvělému Kamilu Gebauerovi ve svatyni Nového Jičína, který byl pro domácí střelce v celém zápase největší překážkou. Hosté odolávali tlaku svého soupeře a v 7. minutě udeřili. Po vydařené útočné akci přišlo vyrovnání z hole Gajdoše a trhlina do hry domácích 1:1. Hornobenešovští byli sice i nadále střelecky aktivnějším týmem, ale bez gólového efektu. Hosté naopak své možnosti využívali. Jedna z nich přišla ve 12. minutě, kdy Aleš Zedník otočil vývoj utkání 1:2.

Od začátku prostřední části se hrál oboustranně vyrovnaný hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, střelecké příležitostí byly před oběma brankami. Skóre se však neměnilo i díky kvalitám brankářů, kteří museli vytáhnout několik výborných zákroků. Horní Benešov byl ve střelbě i nadále pilnější, ale nic mu to nebylo platné. Gólman hostů Gebauer vychytal domácím další dobré možnosti, a tak po dvou třetinách na tom byli lépe Novojičínští.

Do závěrečné třetiny nastoupili hokejisté Horního Benešova s odhodláním vyrovnat. Hosté se dostali pod tlak, a ten přinášel domácím hráčům šance na vyrovnání. Ve 46. minutě se Horní Benešov a jeho příznivci konečně dočkali. Bek Přibyla našel před brankou Mičolu, a ten nezaváhal 2:2. Ve 47. minutě hornobenešovská obrana zaspala a nepokrytý hostující útočník Jindřich Částečka vrátil dorážkou zblízka Novému Jičínu vedení 2:3. Domácí se dále snažili o nátlakový hokej, ale chybovali v obraně. Branky hostujících Hamroziho a Gajdoše z 51. a 54. minuty po protiútocích tak rozhodly o osudu utkání 2:5. Horní Benešov však hrál sympaticky až do konce. Labutí písní pak byl gól Hejhala po asistenci Přibyly v poslední minutě zápasu, který byl jen úpravou konečného výsledku 3:5.

Jaroslav Strmisko (H. Benešov): Bohužel nám nevyšlo další utkání, pokračovali jsme dále v nevýrazných výkonech. Soupeře jsme sice přestříleli, ale nestačilo to. Hostům výborně zachytal gólman Gebauer, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme dále bojovat o výhodnější pozici do play-off.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín B): Horní Benešov má nyní zvláštní výsledky, kdy má některé hráče zraněné a prohrál několik zápasů po sobě. My jsme naopak odehráli výborný zápas. To jsme ostatně hráli i v Krnově, tam jsme ale dostali tři branky hned po sobě a bylo po utkání. Vedli jsme dva jedna, domácí srovnali, ale my hned skórovali, což si myslím, že byl zlom. Pak to domácí otevřeli a my z brejků přidali další dvě branky. Výsledek byl i pro mě překvapením, ale hráli jsme dobře.