Po dvou domácích vítězstvích cestovali druholigoví hokejisté Nového Jičína na led Techniky Brno, kterou dokázali ve 2. kole doma porazit 5:4. První listopadový víkend se však radovali svěřenci Romana Kaňkovského.

Nepovedený vstup do zápasu korunovali Novojičínští už na začátku 5. minuty. Tou dobou seděl na trestné lavici útočník Kabeláč a nahození Klimeše od modré čáry skončilo až za zády Šrámka. Za pouhou minutu ujel hostům Brzobohatý, jenž byl faulován a následným trestným střílením nepohrdl, když bekhendem poslal kotouč nad Šrámkovu lapačku, a Technika vedla o dvě branky.

Snížit mohl vzápětí obránce Prokop, ale mířil pouze do tyče branky domácího Nováka. A pro Flašarův soubor bylo ještě hůře v závěru první části, kdy se k odraženému puku dostal Jurča, který zvýšil už na 3:0. Poté byli domácí blízko trefě s pořadovým číslem čtyři, ale novojičínští obránci kotouč z brankoviště nakonec vyhodili.

Oprášit naděje Nového Jičína na bodový zisk mohl na začátku druhé periody Lehečka, jenž dostal, stejně jako domácí Brzobohatý, k dispozici trestné střílení. Jeho pokus o blafák však dokázal domácí Novák zpacifikovat, a skóre tak zůstávalo neměnné. V polovině utkání se pak nečekanou střelou nad Ilášovu lapačku prezentoval Jurča. Novojičínští, v jejichž brankovišti nahradil Iláš Šrámka od druhé třetiny, tak prohrávali už 0:4. Hosté v závěru nevyužili dvojnásobnou početní výhodu a na začátku posledního dějství je v oslabení ztrestal pátou brankou Látal.

Třetí trestné střílení jel poté Mráz, který první brankou v dresu Nového Jičína snížil na 1:5. Poslední slovo si vzal obránce Vnenk, jenž přidal druhou branku Novojičínských.

„Rozhodl náš špatný výkon v prvních dvou třetinách. Nehráli jsme moc dobře, výkon byl špatný. Až ve třetí třetině jsme začali hrát agresivní hokej. Je pravda, že Technika už se možná soustředila na bránění, ale byla rozhodně lepším týmem a musím ji pogratulovat. My se musíme připravit na domácí dvojzápas, a tam se musíme pokusit urvat body," vyhlíží duely s Karvinou a Přerovem kouč Nového Jičína Aleš Flašar, jehož mrzel nepovedený vstup do utkání. „Dostali jsme smolný gól v oslabení a druhý pak z trestného střílení. Na Technice je specifické kluziště, a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:3. Technika hrála chytře a dobře," dodal Flašar.

VSK Technika Brno - HK Nový Jičín 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky: 5. Klimeš (Habrovec), 6. Brzobohatý (TS), 16. Jurča (Habrovec), 29. Čtvrtníček, 43. Látal (Jurča) 48. Mráz (TS), 50. Vnenk (Uhlár). Rozhodčí: Kareš Musil, Klouda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

HK Nový Jičín: Šrámek (21. Iláš) Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk Ižacký, Hanák, Mikšan Lehečka (38. Mráz), Kacíř, Zdeněk R. Gebauer, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

V dalším kole přivítá Nový Jičín Karvinou. Duel startuje ve středu v 18 hodin.