Po skalpu druhého Vsetína cestovala Flašarova družina na led břeclavských Lvů, proti kterým se jí v letošní sezoně vůbec nedaří, když ze tří utkání vydolovala pouhý bod. Také utkání 34. kola skončilo rozdílem jediné branky, ale tentokráte už se radovali Novojičínští, jež se díky výhře v prodloužení dostali po delším čase na 6. místo, o dva body před Moravské Budějovice.

Jihomoravanům vyšel výtečně vstup do zápasu, když se po 84 vteřinách trefil od modré čáry Směřička, který využil početní výhodu a otevřel skóre zápasu. Nový Jičín si však připravil bleskovou odpověď, když se ve 3. minutě postaral o vyrovnání Novotný, jenž se také trefil z první přesilové hry.

Za další čtyři minuty mohli Novojičínští skóre otočit, ale Gebauer, který jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu proti Vsetínu, tentokráte neuspěl. V závěru prvního dějství pak znovu udeřili Lvi, když přečíslení tři na dva zakončil Škaloud, jenž podruhé překonal Chvostka, který už do druhé části nenastoupil.

„V první třetině jsme nebyli horší, ale dostali jsme dva hloupé góly. Měli jsme více šancí, ale bohužel jsme prohrávali 1:2. Nevypadalo to s námi moc dobře, pak jsme vyměnili brankáře, nastoupil Kozák, a ten to dochytal výborně s nulou," připomněl gólmanskou rošádu kouč Nového Jičína Aleš Flašar.

Ve druhé třetině měli novojičínští hokejisté několik velmi dobrých příležitostí, jak zápas srovnat, na výborně chytajícího Šurého však recept nenašli. Nejblíže ke gólu měl v závěru druhé dvacetiminutovky mladý zadák Kužílek, jehož rána mířila do tyče lví klece.

„Vytvořili jsme si tam řadu šancí, ale ztroskotávali jsme na vynikajícím brankáři, a navíc jsme ještě v první třetině nedali trestné střílení. Šurý chytal opravdu výborně. Hráli jsme hlavně proti němu. Ve druhé třetině jsme byli snad čtyřikrát sami před brankou, měli jsme velký tlak, ale nic nám tam nespadlo," kroutil hlavou Flašar.

Čtvrtá výhra v řadě

V páté minutě poslední části se hosté konečně dočkali vyrovnání, když Břeclav potrestali za pasivitu, se kterou nastoupila do poslední třetiny. Využitou přesilovkou se prezentoval Gebauer, jenž se prosadil přesnou dorážkou. I přes velké šance na obou stranách už pak Šurý ani Kozák do třetí sirény neinkasovali. Necelé dvě minuty před koncem ale měli Břeclavští velkou možnost, jak utkání zvrátit ve svůj prospěch, když byl přísně vyloučen Málek.

„Po tom tlaku ve druhé třetině jsme kluky nabádali k tomu, ať vydrží, a nakonec se nám pak podařilo vyrovnat. V posledních dvou minutách jsme ubránili přesilovku domácích za faul, který ale nebyl faul, a bojovali jsme a zvládli jsme to," oddechl si bývalý reprezentant na novojičínské střídačce.

V 62. minutě pak Zdeněk vyhrál buly a rána Hrušky zapadla až pod břevno Šurého klece.

„Bylo tam taky výborné clonění před brankou, ale celá akce byla výborná. Myslím si, že jsme byli padesát minut lepším týmem, ale bez gólů se hokej nehraje. Šli jsme tvrdě za vítězstvím, a když jsme ubránili to oslabení, tak už jsem věřil, že to dobře dopadne," cenil si dvou bodů novojičínský kouč.

HC Lvi Břeclav – HK Nový Jičín 2:3 PP (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 2. Směřička (Zháňal, Tobola), 16. Školoud (Uhlík, Běhal) – 3. Novotný (Ižacký, Lehečka), 45. R. Gebauer (Škumát, Kužílek), 62. Hruška (Zdeněk). Rozhodčí: Czubaj – Novotný, Axman. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Diváci: 150.

HK Nový Jičín: Chvostek (21. Kozák) - Hoďa, Kužílek, P. Flašar, Vašut, Hruška, Cabák - Ižacký, Novotný, Lehečka – Málek, Zdeněk, Mikšan – R. Gebauer, Škumát, M. Kratochvíl. Trenér: A. Flašar.

Hokejisté Nového Jičína přivítají v zítřejším programu 36. kola na vlastním ledě čtvrtou Techniku Brno, se kterou v letošním ročníku ještě nezvítězili, když s ní získali pouhý bod. Úvodní buly bude na novojičínském zimním stadionu vhozeno v 17 hodin.