Lvi potvrdili svoji sílu také v Novém Jičíně, kde brali po výhře 4:2 všechny body.

Po úvodních šancích na obou stranách udeřili jako první domácí hokejisté. Zdeněk zužitkoval přihrávku Lehečky a prostřelil Šurého v hostující kleci. Vedení však Novojičínským, jimž chyběl zraněný útočník Kabeláč, nevydrželo ani minutu, když Šrámka překonal nejproduktivnější Lev, Dominik Tobola.

V závěru třetiny se ještě pokoušel překonat Šurého Mikšan, ale na branky si diváci museli počkat až do druhého dějství.

Ve 25. minutě to byl opět Zdeněk, jenž dělovkou skóroval podruhé a poslal Nový Jičín do vedení 2:1.

Poté však patřily minuty jednoznačně jihomoravanům a dvě slepené branky během pouhých dvou minut znamenaly otočení stavu zápasu na 3:2 ve prospěch Břeclavských.

Na konci druhé části pak ještě potvrdil břeclavskou převahu čtvrtou trefou Bolfík. „Období po našem druhém gólu rozhodlo zápas. Tam se utkání zlomilo. Začali jsme hrát profesorský hokej, a to prostě nesmíme. My musíme bojovat a bojovat. V poslední třetině jsme se s tím ještě snažili něco udělat, ale všechno shořelo na naší střelecké nemohoucnosti," žehral po utkání kouč domácího celku Aleš Flašar.

Novému Jičínu se totiž v poslední dvacetiminutovce pohnout se skóre nepodařilo a ani přes řadu závarů před Šurého brankou se ke zdramatizování výsledku nedostal.

Hokejisté Břeclavi se díky sobotní výhře dostali do čela II. ligy, sk. Východ, což před začátkem sezony čekal málokdo.

„Soupeř hrál opravdu dobře. Nám ale vůbec nevyšla koncovka. V přesilových hrách jsme se sice dostali ke střelbě, ale chyběl nám důraz," dodal po porážce Flašar.

HK Nový Jičín HC - Lvi Břeclav 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 14. Zdeněk (Flašar, Vašut), 25. Zdeněk (Kacíř) 15. Tobola (Červenka, Prudek), 27. Nováček (Zháňal), 29. Papp (Směřička), 38. Bolfík (Tobola, Červenka). Vyloučení: 3:5, navíc Prokop 10 min. Bez využití. Střely na branku: 37:16. Rozhodčí: Koliba Vengřín, Gančarčík. Diváci: 250.

Nový Jičín: Šrámek Prokop, Hruška, Vašut, P. Flašar, Žák, Vnenk R. Gebauer, Novotný, Mikšan Lehečka, Kacíř, Zdeněk Gogolka, Hanák, Uhlár M. Chvostek. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Ve středečním 10. kole II. hokejové ligy, sk. Východ, cestují hokejisté Nového Jičína na led Opavy. Duel má úvodní buly v 18 hodin.