Češi přitom v úterý prohrávali, autorem gólu byl ve 32. minutě Liam Cunningham. Skóre ve 41. minutě ale Filip Veselý svou druhou trefou v turnaji  srovnal na 1:1. Těsně před koncem třetí třetiny překonal brankáře IPH týmu ještě Alex Ohar, ale po poradě s videorozhodčím sudí gól neuznali kvůli postavení v brankovišti.

Došlo tak na prodloužení, ale v něm střelecky neuspěl ani jeden tým, proto se rozhodovalo v samostatných nájezdech. A po ráně Michala Geiera pod horní tyč ve čtvrté sérii mohli Češi slavit.

Ve středu je na ostravském turnaji volný den, další zápas čeká české parahokejisty ve čtvrtek proti USA, úřadujícím mistrům světa i paralympijským vítězům a obhájcům loňského prvenství.

Česko - Kanada (1. zápas IPH Cupu v Ostravě, 2. 10. 2023)
Čeští parahokejisté sahali v Ostravě po historické výhře nad Kanadou

International Para Hockey Cup 2023 v Ostravar Aréně:

Úterý 3. 10.: Česko - IPH tým (Německo a Itálie) 2:1 po sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Pondělí 2. 10.: Česko – Kanada 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Veselý (Doležal) – 33. Lelièvre (Dunn), 45. Halbert (Cozzolino). Rozhodčí: Rapák, Hranoš – Kafka, Vojtásek. Vyloučení: 1:4. Česko: Kudela – Kubeš, Doležal, Zelinka, Wágner, Hábl – Geier, Novotný, Palát, Ohar, Hečko, Veselý, Žižlavský, Vrubel, Kapko. Trenér: Novotný.

Další zápasy: USA – IPH tým 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)., USA – Kanada 6:1 (0:0, 2:0, 4:1).