„Ostrava patří dlouhodobě v rámci celého světa mezi místa, která určují trend světovému parahokeji. Pořádáme tady i rozvojové kempy pro začínající parahokejisty a parahokejistky, turnaje, ale třeba i ParaSport Festival a velmi nás těší, že se světové velmoci do Ostravy každoročně vracejí, aby tady vzájemně změřili své síly,“ uvedl Jiří Šindler, šéf IPH Cup 2023.

Parahokejový rozvojový kemp v Ostravar Aréně, 12. srpna 2023, Ostrava.
Podívejte se: Šestnáct nováčků na kempu v Ostravě nadchl parahokej a parta

Češi berou turnaj vážně, za sebou už mají dvě společná soustředění pod vedením trenérů Jana Szturce, Jiřího Břízy a Jakuba Novotného. „Nastínili jsme si harmonogram celé sezony, a hlavně jsme chtěli kluky vidět po létě a zjistit, jak jsou na tom fyzicky. Jestli je po medaili z mistrovství světa neopustila motivace. A naštěstí neopustila,“ prozradil Jakub Novotný, kouč české reprezentace.

„Soustřediíme se hlavně na to, abychom se vrátili ke špičkové fyzické kondici, pracujeme na individuálních dovednostech. Myslím, že kluci si pamatují, jaké jsme používali taktické záležitosti, tak abychom se posunuli zase o něco blíž k těm nejlepším týmům,“ vysvětlil trenér.

ČR – IPH Team 2:3 (IPH Cup v para hokeji v Ostravě, o 3. místo, 30. 9. 2022).
IPH Cup: Česku bronz unikl, zlato do USA. Para hokejisty ocenil Hadamczik

Před rokem Češi v Ostravě na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí. Odvezou si ji letos? Vstupenky na turnaj jsou v předprodeji už nyní na smsticket.cz.

Fanzona v Ostravar Aréně bude přímo u ledové plochy. „Fanoušci tak mohou zápas sledovat z úplně jiné perspektivy tak, jako tomu je třeba v NHL. Chystáme do fanzony spoustu sportovních aktivit, soutěží, ale třeba i DJ show nebo oblíbené talkshow, které budou v přestávkovém programu,“ láká fanoušky šéf IPH CUP 2023 Jiří Šindler. Ve fanzóně se tak třeba mohou diváci těšit na oblíbenou talkshow Bez frází s Karlem Nocarem a jeho hosty ze světa sportu i parasportu.