Kopřivničtí hokejisté si totiž sobotní výhrou proti Valašskému Meziříčí ještě řekli o místenku pro 5. místo, které by znamenalo, že by se ve čtvrtfinále play-off vyhnuli třetímu Šumperku a s největší pravděpodobností by tak došlo k pikantní sérii mezi Tatrou a novojičínskými Ďábly.

„Díky posledním výhrám ještě stále hrajeme o páté místo. Valmez má sice odehráno o zápas méně, ale má tři těžké soupeře. My ale musíme porazit Nový Jičín a věřím, že bychom se pak před Valmez mohli dostat,“ zamýšlel se kouč kopřivnické Tatry Jaroslav Kofroň, jehož tým má po středečním derby v sobotním kole volný los a základní část pak zakončí ve středu 28. února doma proti Porubě. To aktuálně páté Bobry čeká na závěr základní části trio favoritů (doma Poruba, venku Šumperk, doma Hodonín).

Již sedmé derby aktuálního ročníku má na novojičínském zimním stadionu buly v 18 hodin. „Oba týmy mají o co hrát, takže nikdo nevypustí žádný souboj a bude to opravdu důležité utkání,“ očekává Kofroň. V předchozích šesti soubojích mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem zvítězili Ďáblové čtyřikrát za tři body, zatímco Tatra jen dvakrát a z toho jednou po samostatných nájezdech.

Hokejisté Nového Jičína, kteří měli o víkendu volný los, dokázali uprostřed minulého týdne otočit v závěru duel ve Valašském Meziříčí, kde díky trefám útočníka Jiřího Slováka, jenž skóroval v 58. a 59. minutě, zvítězili 2:1. „Od pondělí se budeme připravovat na domácí derby s Kopřivnicí. Čtvrtému místu jsme blízko, ale nechceme nějak kalkulovat,“ zamýšlel se před vyvrcholením základní části trenér Ďáblů Petr Macháček. V sobotu od 17 hodin se pak Novojičínští představí na ledě lídra z Poruby.