Nejprve zvládli v týdnu duel na ledě poslední Opavy, kde zvítězili 4:2, ale šestnácté tříbodové vítězství v aktuálním ročníků už poté v sobotním střetnutí proti Valašskému Meziříčí nepřidali. Novojičínští hokejisté, kteří mají ve středečním kole volný los, sice dvakrát stáhli náskok Valachů, ale na třetí zásah Bobrů už odpovědět nedokázali a při závěrečné power-play inkasovali počtvrté.

Hostující výběr s bobrem ve znaku využil v úvodu zápasu početní výhodu a domácí Ďáblové, kteří nastoupili v oslabené sestavě, dlouho nemohli najít recept na pozorné Plška. Novojičínští příznivci se dočkali až se startem druhého dějství, když gólový účet srovnal někdejší útočník Valašského Meziříčí Jiří Slovák. 

Nerozhodný výsledek však vydržel pouze chvíli, protože David Varga zakončil hostující akci a překonal Václava Sonnka, který po první části vystřídal Jiřího Slováka. Ve vyrovnaném utkání pak měly příležitosti oba celky, ale kýžené novojičínské srovnání stavu přišlo až ve 45. minutě, když se opět střelecky prosadil forvard Slovák. 

Valaši však i v tomto případě přispěchali s rychlým kontrem, když se za necelou minutu trefil obránce Báchor. Na zásah novojičínského odchovance už Ďáblové, kterým scházeli například útočníci Málek a Chvostek, nedokázali zareagovat.

„Ten gól rozhodl. Celý zápas jsme dotahovali, a když se nám znovu podařilo vyrovnat, tak jsme hned inkasovali třetí gól,“ povzdechl si kouč Nového Jičína Petr Macháček. Bobři pak ještě zpečetil vítězství gólem do prázdné branky. „Soupeř spoléhal na brejky a nám zase chyběla větší kvalita v zakončení, protože herně to nebylo úplně špatné. Rozhodly ale naše individuální chyby, díky kterým jsme soupeři darovali branky i vítězství. Už máme něco odehráno, takže takové utkání bychom měli zvládat lépe,“ zdůraznil trenér Ďáblů, kteří tak ještě Valachům dali šanci k boji o 4. místo. 

„Chceme play-off začínat doma, ale není to úplně priorita,“ doplnil Macháček, jenž do obrany premiérově nasadil Michaela Foltýna. Třiadvacetiletý obránce, jenž už v Novém Jičíně chvíli působil v sezoně 2012/2013, se vrací po zdravotních problémech, když na svém kontě má již 71 startů v dresu extraligového Třince. 

Ďábly čeká další duel až v sobotu na ledě kopřivnického rivala. „Doufám, že se dáme zdravotně do pořádku, odpočneme si a dobře se připravíme na derby,“ uzavřel Macháček.

 

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 22. Slovák II. (Kocián, J. Sonnek), 45. Slovák II. (Tomeček, Foltýn) – 4. Brunec (Báchor, Váňa), 25. D. Varga (Daněk, Kývala), 46. Báchor (Dvořák, Pořický), 60. Brunec (Váňa, Dvořák). Rozhodčí: Šudoma – Bubela, Zedník. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 530.

 

HK Ďáblové Nový Jičín: Jiří Slovák I. (21. V. Sonnek) – Janiczek, Foltýn, Tomeček, Adamík, Hruška, Már – R. Gebauer, Uhlár, Palacký – Jiří Slovák II., Kocián, J. Sonnek – Krupa, Zedník, Pecha. Trenér: Macháček. Zbylé výsledky 38. kola: Kopřivnice – Opava 2:4, Poruba – Hodonín 4:2.