Krajská hokejová liga měla v neděli odpoledne na programu druhé novojičínské derby v aktuálním ročníku, když na led novojičínské rezervy přijela Studénka, která udělala z duelu jasnou záležitost a zvítězila jednoznačně 9:0.

Skóre zápasu otevřel smutný hrdina derby Václav Martinčík, jenž v 11. minutě poslal hostující Studénku do vedení 1:0. Studénecký forvard však střetnutí nakonec nedohrál, když musel v polovině utkání, po nevinném souboji, do novojičínské nemocnice. „Ten moment mě moc mrzí. Bohužel má zlomeninu zápěstí a chybět nám bude až dva měsíce. Přejeme mu brzké uzdravení a věřím, že nám v sezoně ještě pomůže," vyjádřil se trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým zadělal na tříbodový lup už na konci první části, kdy po trefách Sochorka, Tomáška a Štěpjaka vedl již 4:0.

Hosté směřovali za jasným vítězstvím a domácím mladíkům nedovolili s průběhem zápasu nic zásadního udělat. Po čtyřiceti minutách vedla Studénka již 7:0 a poslední dva zásahy, které měli na svědomí bývalí hráči novojičínského béčka Kameníček se Štěpjakem, si hosté nechali na závěrečné dějství.

Čistým kontem pak stvrdil zdařilý týmový výkon brankář Vašíček. „Od začátku byli kluci nabuzení, šlo nám to a zápas se pro nás dobře vyvíjel. Dařila se nám i kombinační hra, soupeře jsme k ničemu nepustili a snažili jsme se udržet nulu, což se nám konečně podařilo. Předvedli jsme zodpovědný výkon," pochvaloval si trenér vítězů.

Před samotným derby museli Studénečtí skousnout již čtvrtou domácí porážku v sezoně, když ve sváteční čtvrtek podlehli doma Bohumínu 5:7. „Největší problémy nám dělali mladí kluci z Poruby, kteří jsou dobří bruslaři. Do kolen nás pak poslaly laciné branky. Vyrovnali jsme ještě na 2:2, ale to bylo asi vše. Pak jsme dostali hned třetí gól a pořád jsme jenom dotahovali. Na obrat jsme neměli a přišlo mi, že chuť vyhrát zůstala pouze v šatně. Zápas nám nevyšel," kroutil hlavou Pokorný.

Studénku nyní čeká domácí dvojutkání, když v sobotu přivítá poslední Rožnov pod Radhoštěm a ve středu pak Krnov. „Chtěli bychom bodovat naplno a získat šest bodů," přeje si kouč studéneckých hokejistů.

GEBAUER: NEJHORŠÍ VÝKON V SEZONĚ

Novojičínské béčko nejprve sehrálo ve čtvrtek dobré utkání na ledě třetího Horní Benešova, kde vedlo 2:0 a poté 3:1, ale domácí nakonec ve třetí třetině čtyřikrát překonali Horáka, a dokázali tak zápas otočit ve svůj prospěch. „Bohužel nás bylo jenom jedenáct. Vydrželi jsme dvě třetiny, ve kterých jsme hráli velmi dobře, ale pak nám bohužel došly síly. Je to škoda, protože jsme sahali po bodech a kluci se za výkon určitě nemusí stydět," vracel se k utkání trenér novojičínské rezervy Kamil Gebauer.

V derby však mladý novojičínský celek na předešlý výkon zdaleka nenavázal a musel přihlížet gólovým manévrům Studénky. „Byl to jednoznačně náš nejhorší výkon v sezoně. Nevím, co se stalo. Jestli si kluci mysleli, že to přijde samo, tak to je špatně. Vlastně jsme neměli skoro žádné šance," smutnil bývalý brankář.

Nový Jičín B nyní hraje v sobotu v Českém Těšíně, nad kterým doma vyhrál po přestřelce 6:5, a třetí čtvrtinu základní části pak rozehraje ve středu na ledě bohumínského Bosporu. „Pokud chceme udržet šesté místo, musíme Český Těšín porazit. Musíme však hrát jako v posledních zápasech, a ne jako proti Studénce. Kluci se musí vrátit ke zodpovědné hře. Nemůžou si dělat, co chcou," zdůraznil závěrem Gebauer.

HK Nový Jičín B – HC Studénka 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Branky: 11. Martinčík (Tomášek), 17. Sochorek (Novák), 19. Tomášek (Ertel), 20. Štěpjak (Pelikán, Mičulka), 23. Tomášek (Mičulka), 30. Sochorek (Čáň), 34. Mičulka (Bolek), 50. Kameníček (Bolek), 53. Štěpjak (Mičulka, Kameníček). Rozhodčí: Kašinský - Wanke, Beinstein. Vyloučení: 3:6, navíc Bolek (S) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 100.

Nový Jičín B: Kohn - Hradil, Hermann, Gajdoš, Hudec – Rosypka, Palacký, Mihal – Gilar, Juříček, Daron - Merenda, Ohera, Škubala. Trenér: K. Gebauer.
Studénka: Vašíček - Bolek, Pelikán, Novák, Jašek, Lyčka, Janečka, Poláček - Štepjak, Kameníček, Mičulka - Sluštík, Čáň, Sochorek - Ertel, Tomášek, Martinčík - Vacula. Trenér: M. Pokorný st.

Zbylé výsledky 13. kola: Krnov – Orlová 0:5, Rožnov p. R. - Horní Benešov 1:10, Bohumín - Český Těšín 6:2.

12. kolo: Studénka – Bohumín 5:7 (2:3, 1:1, 2:3)

Branky: 14. Kameníček (Bolek), 14. Čáň, 33. Sochorek (Sluštík), 53. Sluštík z trest. střílení, 59. Novák (Sochorek) - 4. Gola (Sysala), 10. Gola (Černín, Kribík), 16. Gelnar, 32. Kropka (Kribík), 43. Kribík z trest. střílení, 49. Gelnar (Sysala, Plhoň), 60. Ivan (Černín, Maczurek).

Horní Benešov - Nový Jičín B 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Branky: 21. Rohovský (Zigmund), 48. Rohovský (Fibrich), 52. Hejhal (Svoboda), 55. Kopáč (Hlista, Pražák), 56. Zigmund (Kovalovský) - 1. Palacký, 14. Rozsypka (Palacký), 22. Palacký (Škubala).
Zbylé výsledky 12. kola: Orlová – Český Těšín 4:2, Krnov – Rožnov p. R. 3:0.