První branku utkání vstřelili Kopřivničtí, ale lepším týmem byli v první části domácí, kteří ještě do první sirény stihli skóre otočit. HC KopřivniceOslabený domácí celek už pak zbylé dvě třetiny nestačil na tým trenéra Václava Slabého, který vyhrál zaslouženě 9:2. „Podle výsledku to vypadá jednoznačně, ale první třetina byla z naší strany tragická. Možná, že to ovlivnilo to, že nepřijel rozhodčí a nějakou dobu se čekalo. Ale náš přístup v první třetině bylo opravdu hrozný, čemuž taky odpovídal výsledek po první třetině. Pak jsem musel v kabině trošku zakročit a nějak jsme si museli vysvětlit, jak se má hokej hrát, a od druhé třetiny už jsme byli jasně lepším týmem. Kluci si uvědomili, že musí hrát s nasazením a s chutí, hrát prostě jako tým. A to potom rozhodlo. I když Nový Jičín asi neměl kompletní mančaft, tak my jsme pak už hráli to, co jsme chtěli, a zaslouženě vyhráli," zhodnotil utkání na ledě Nového Jičína vládce kopřivnické střídačky Václav Slabý.

Hokejisty Kopřivnice čeká další zápas už v sobotu 10. listopadu od 17.00, a to domácí utkání proti Bohumínu, který v dosavadním průběhu sezony ještě neprohrál. Béčko Nového Jičína má o víkendu volno.

HC Nový Jičín B - HC Kopřivnice 2:9 (2:1, 0:3, 0:5)

Branky: 15. Krotil (R. Gebauer), 18. Hübl 13. Pelikán (Bílek), 25. Suchý (Barčák), 31. Suchý, 40. Horák (Barčák), 42. Poláček (Suchý), 43. Starmann (Hrubý), 45. Horák (Hruškovský), 55. Kaňovský (Hruškovský), 59. Starmann.

HC Nový Jičín B: K. Gebauer - Jan Hradil, Hübl, Pokora, Krotil - R. Gebauer, Martinčík, Skyba - Holáň, Hermann, Jiří Hradil - Frydrych, Navrátil, Šimíček.

HC Kopřivnice: Unzeitig - Petružálek, Jašek, Hruškovský, Jedlička, Pelikán, Poláček, Merenda - Bílek, Štěpják, D. Hrubý - Bartošák, Kaňovský, Starman - Barčák, D. Suchý, Horák. (dtb)