HK Nový Jičín B – HC Studénka 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Utkání začalo mnohem lépe pro domácí. Již ve 2. minutě totiž našel Krotil Hermanna, jenž pohotově otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Jenže na vyrovnání se nečekalo dlouho. V poslední vteřině 5. minuty našel hostující Tatarčík zpoza brány rozjetého Šebestu, a ten střelou nad vyrážečku Kozáka srovnal – 1:1. Hosté poté zahrozili znova, ale přízemní střela Sikory trefila pouze brusle clonícího obránce. Na druhé straně našel domácí Hruška Hübla, ten však mířil vedle.

Úvod druhé části dohrávala Studénka v početní výhodě, ale přestože přesilovku sehráli výtečně, zvláště pak duo Sikora – Merta, branku nedali. Na straně domácích vyslal Glabazňa Martinčíka, jeho pokus však gólman Válek vyrazil. Následně trefil Glabazňa tyč hostující klece a poté zaúřadovala Studénka. V poslední vteřině 28. minuty vypálil Merta od modré, puk před Kozákem trefil čepel hole bránícího hráče a do protipohybu přesouvajícího se gólmana skončil za jeho zády – 1:2. Domácí mohli srovnat ve 32. minutě. To Petružálek našel Hradila, jeho pokus ale svůj cíl nenašel.

Také začátek poslední části dohrávali hosté v početní výhodě a tentokrát jim to již vyšlo. Na konci 41. minuty nahrál Janečka Šebestovi, a ten našel před bránou volného Mertu, který pojistil vedení hostí – 1:3. Chvíli nato využili přesilovku i domácí. Předtím trefil Glabazňa z úhlu opět tyč, hned poté ale snížil Aleš Zedník – 2:3. Pak měli více ze hry domácí, ale branku dala paradoxně Studénka. V 53. minutě ujel osamocený Urbanec, udělal kličku brankáři a bekhendem nahoru zvýšil – 2:4. Poslední branka utkání nakonec padla opět v početní výhodě Studénky. V 56. minutě vystřelil od modré Mlčák, jeho pokus stačil Kozák vyrazit, na dorážku Janečka však byl krátký – 2:5.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín): Utkání bylo dlouho vyrovnané a rozhodlo to, že jsme za stavu 2:3 nevyužili některou z vypracovaných šancí. Místo abychom srovnali, dostali jsme z brejku branku na 2:4 v době, kdy sílil náš tlak. To rozhodlo. I v poslední části jsme byli lepší, ale chyběly branky. Studénka přijela v pozici favorita a má velmi kvalitní kádr. Dnes v podstatě vyhráli díky výborné produktivitě, kdy z minima vytěžili maximum.

Miroslav Pokorný (Studénka): Když jsem při rozbruslení viděl v domácí brance Kozáka, tak mi trochu zatrnulo, protože právě on nás vychytal, když jsem zde přijel loni s Kopřivnicí. Naštěstí máme silnější útok, takže jsme mu to tam dali. Utkání bylo dlouho vyrovnané a nakonec rozhodla naše branka na 4:2. Jsem rád, že utkání bylo hodně korektní a slušné. Po posledním utkání s Orlovou bych toto nazval spíš „gentlemanské“. Ve třetí části měli domácí větší optickou převahu, ale prohrávali a nic jiného jim nezbývalo. My jen čekali na jejich chyby.

Branky a nahrávky: 2. Hermann (Krotil), 45. A. Zedník (J. Hradil) – 5. Šebesta (Tatarčík, Kostelňák), 28. Merta, 41. Merta (Šebesta, Janečka), 53. Urbanec (Čáň), 56. Janečka (Mlčák, Merta), vyloučení: 6:4, využití: 1:2, v oslabení: 0:0, poměr střel: 30:42, rozhodčí: Havel – Hála, Zachara, diváci: 120

Nový Jičín B: Kozák - Petružálek, Hradil Jan, Hübl, Hruška, Krotil, Hradil Jiří - Toman R., Zedník A., Glabazňa - Částečka R., Martinčík, Částečka J. - Hermann, Gilar, Havlík – Šatrán. Trenéři Kamil Glabazňa, Jaroslav Trčálek

Studénka: Válek - Kuchař, Bolek, Pokorný, Mlčák, Lindovský, Merta, Kovář, Tatarčík, Šebesta, Sikora, Bolf, Janečka, Čáň, Kostelňák, Janečka, Veselský, Kvasnica, Urbanec. Trenér Miroslav Pokorný st.

Ostatní výsledky 12. kola: HC Kopřivnice – HC Bohumín 2:5 (1:2, 0:0, 1:3), TJ Horní Benešov – HK Krnov 3:6 (1:1, 1:4, 1:1), HC Orlová – HC Rožnov p. R. 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Los 13. kola, středa 16. listopadu, 18.00 HC Studénka – HC Bohumín, čtvrtek 17. listopadu, 18.00 TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice, HK Krnov – HC Orlová, HC Rožnov pod Radhoštěm – HC Nový Jičín B

Los 14. kola, sobota 19. listopadu, 17.00 HC Kopřivnice - HC Studénka, HC Bohumín – HC Rožnov p. R., HC Orlová – TJ H. Benešov, neděle 20. listopadu, 18.00 HC Nový Jičín B – HK Krnov