FBC Vikings Kopřivnice – FBC Sborná Bílovec 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Přestože pohled do tabulky jasně předurčil vítěze zápasu, na první branku se čekalo až do 9. minuty první třetiny, kdy se po nahrávce Aleny Štěpánové trefila Šimíčková. Z brankového představení to ale pro první část bylo vše. Bílovecký nováček se zaměřil hlavně na obrannou fázi a snažil se využít do útočení zaneprázdněnou Kopřivnici. Přestože rychlé protiútoky Sborné představovaly pro Kopřivnici určité nebezpečí, nedokázaly se hráčky Bílovce prosadit.

Zlomový okamžik přinesla 28. minuta, ve které Kopřivnice využila, díky brance Prašivkové, přesilovou hru – 2:0. O dvě minuty pojistila vedení Kopřivnice Vývodová a bylo, jak se říká, vymalováno.

Třetí třetina pak vyšla Kopřivnici střelecky nejlépe. Psychicky zlomený soupeř sledoval, jak branku Sborné zatížily Štěpánková, Gilarová a závěrečnou tečku udělala Krbcová. Brankářka Harazimová si po utkání navíc připsala čisté konto.

Výsledky 13. kola: SK P.E.M.A. Opava - FbK Horní Suchá 5:4, Sborná Bílovec - SK P.E.M.A. Opava 0:11, FbK Horní Suchá - FBC Vikings Kopřivnice 2:0, SK P.E.M.A. Opava - FBC Vikings Kopřivnice 1:0

Los dalšího kola (12. února), turnaj Horní Suchá: FBC Vikings Kopřivnice - SK K2 Sportcentrum Prostějov, – FBS Olomouc B, turnaj Bílovec: Sborná Bílovec - FBC Lipník, – Rožnov p. R.