Hokejisté Studénky nejprve ve středečním vloženém kole podlehli na vlastním ledě po boji vedoucí Orlové 4:5 a v sobotu pak nezaváhali proti nováčkovi z Českého Těšína, kterého i v oslabené sestavě porazili vysoko 8:2.

Klíčem k povinnému vítězství byla první třetina, po které Pokorného soubor vedl nad Vlky 3:0, když se trefovali pouze obránci. Dvakrát skóroval Novák a třetí trefu obstaral Pelikán. Když pak ve druhé třetině skórovali Tomášek se Sluštíkem, vedla Studénka již 5:0. Ve třetí třetině se ke slovu dostal také Český Těšín, který nakonec odjížděl s porážkou 2:8. „Soupeř je nepříjemný, ale byli jsme připraveni, i když se potýkáme se zraněními. V první třetině jsme rozhodli a pak už to bylo jednodušší.

V závěru jsme byli méně soustředěni a dovolili jsme soupeři dvakrát skórovat," uvedl trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž nemohl počítat s nemocným Janečkou, dlouhodobě zraněným Martinčíkem nebo se zraněným synem Miroslavem Pokorným mladším. Pouze rozbruslení pak absolvoval Čáň, jenž se zranil v duelu s Orlovou a z rodinných důvodů absentoval Mičulka. S tréninkem pak pomalu začíná zkušený Kaňovský. Studénku nyní čeká sobotní duel na ledě druhého bohumínského Bosporu, na který by se mohla v případě tříbodového vítězství dotáhnout na rozdíl pěti bodů.

Novojičínská rezerva, která nyní v sobotu od 13 hodin hostí Horní Benešov, ve čtvrtek slavila dvoubodovou výhru nad posledním Rožnovem pod Radhoštěm, který doma porazila 6:5 po prodloužení, když výhru řídil čtyřgólový Palacký.

V sobotu však béčko Nového Jičína odcestovalo do Krnova pouze s deseti hráči do pole, a i když po první třetině vedlo 4:3, tak po 40. minutách už měli domácí náskok 8:6. V závěrečné dvacetiminutovce už však hostům pochopitelně došly síly a nakonec padli vysoko 6:14. „Zápas jednoznačně rozhodlo to, že jsme hráli pouze v deseti lidech. Navíc se hned ve druhém střídání zranil Bartoň, takže jsme dohrávali na pět útočníků. Dvě třetiny jsme se drželi, ale ve třetí třetině jsme fyzicky odešli," konstatoval hrající asistent trenéra Nového Jičína B Filip Ohera.

Krajská liga, 18. kolo:

HC STUDÉNKA - HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN 8:2 (3:0, 2:0, 3:2)

Branky: 2. Novák (Ertel), 8. Novák (Štěpják), 12. Pelikán (Tomášek, Štěpjak), 31. Tomášek (Štubňa), 39. Sluštík (Novák, Jedlička), 48. Kameníček (Sluštík, Jedlička), 54. Sochorek (Orszulík), 57. Vacula (Jašek) – 48. Šmíd (Michejda, Toman), 49. Šmíd (Michejda). Rozhodčí: J. Jeřábek - Rapák, Štěpán. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 135.

HC Studénka: Vašíček – Pelikán, Bolek, Novák, Veselský, Lyčka, Jedlička, Holaník, Jašek – Orszulik, Vacula, Sochorek – Štěpjak, Sluštík, Kameníček – Tomášek, Štubňa, Ertel. Trenér: M. Pokorný st.

HK KRNOV – HK NOVÝ JIČÍN B 14:6 (3:4, 5:2, 6:0)
Branky NJ: 8. Hudec (Rosypka), 8. Daron, 20. Daron, 20. Rosypka, 34. Hermann, 38. Daron (Fajmon).

HK Nový Jičín B: Horák (48. Palička) – Hradil, Kysučan, Bartoň, Hudec – Rosypka, Palacký, Daron – Hermann, Škubala, Fajmon. Tým vedl: Filip Ohera.

Zbylé výsledky 18. kola: Rožnov – Orlová 2:9, Bohumín - Horní Benešov 7:3.

Z programu 19. kola: Sobota 17. prosince, 13.00 Nový Jičín B - Horní Benešov, 17.30 Bohumín – Studénka.

Krajská hokejová liga1. Orlová 18 15 2 1 0 113:43 50
2. Bohumín 17 13 0 2 2 103:53 41
3. Studénka 17 10 1 1 5 97:58 33
4. Horní Benešov 17 8 1 2 6 71:69 28
5. Krnov 17 8 0 1 8 74:73 25
6. Český Těšín 18 3 2 0 13 72:101 13
7. Nový Jičín B 18 2 2 1 13 57:118 11
8. Rožnov p. R. 18 2 1 1 14 49:121 9