Zástupci obou klubů se den před utkáním rozhodli pro dřívější začátek střetnutí, a zápas 43. kola II. ligy mezi Novým Jičínem a Přerovem tak začal, kvůli kolizi se čtvrtfinálovým duelem USA-ČR, netradičně už v 15 hodin.

Než se všichni zúčastnění stačili rozkoukat, rozsvítilo se za domácím brankářem Lukášem Šrámkem červené světlo a přerovští Zubři zásluhou Kovaříka vedli.

Domácí odpověď však přišla brzy. Ve čtvrté minutě překvapil Vojtka nahozením od červené čáry domácí kapitán Vašut a svým čtvrtým gólem v sezoně srovnal na 1:1. Hostující tým trenéra Kočary poté využil přesilovou hru a Brančík poslal Zubry znovu do vedení. Novojičínští však dokázali vyrovnat i podruhé, když se pod víko Vojtkovy svatyně trefil Hanák, jenž před začátkem letošní sezony přišel právě z Přerova.

Úvodní minuty prostřední části pak patřily jednoznačně Přerovským. Během dvou minut se dokázali trefit Goiš s Kovaříkem a na tyto gólové zásahy už domácí nedokázali reagovat. Ve 33. minutě bylo pro domácí ještě hůře, když Šrámka prostřelil Sakrajda. Na konci druhé periody mohl ještě snížit nejlepší domácí střelec, Kabeláč, ale Vojtek tentokráte odolal.

Devět minut před třetí sirénou dostal hostující Škaloud za vysokou hůl 2+2 minuty, Přerov, který se může těšit na boje ve vyřazovací části, však už vážnější zdramatizování zápasu nepřipustil. Hosty musí mrzet zranění druhého nejproduktivnějšího muže týmu, Jiřího Goiše, pro něhož v průběhu druhé třetiny kvůli poraněnému ramenu zápas, a následně také zbytek sezony, skončil.

„Do zápasu jsme nastoupili po dvou dnech volna, a podle toho se asi náš výkon odvíjel. Bylo vidět, že je sezona u konce. Bylo to takové poklidné utkání z obou stran. Škoda zranění hostujícího Goiše po nevinném souboji. Bavil jsem se i s přerovským trenérem Vláďou Kočarou, který potvrdil, že tam žádný záměr nebyl a stalo se to náhodou. Je to smůla. Z naší strany bylo vyloženě cítit, že už je konec sezony. Doufám, že se za to na nás nebudou diváci zlobit," řekl k poslednímu domácímu představení novojičínský kouč Aleš Flašar, jehož celek tak skončí jistě na 9. místě, a boje ve vyřazovací části se ho tím pádem letos týkat nebudou.

Sezonu zakončí v Orlové

Do baráže půjde, stejně jako vloni, dvanácté Valašské Meziříčí. „Až přijde nová sezona, budeme se na ni muset připravit. Pokud budu v Novém Jičíně, tak se na ni musíme připravit co nejlépe a nenechat si ujít začátek sezony, abychom se příští rok mohli porvat o play-off," dodal dále domácí trenér. Novojičínští hokejisté tak v posledním domácím zápase sezony dopadli stejně jako o pár hodin později česká hokejová reprezentace a po výsledku 2:5 zakončí letošní sezonu v sobotu od 17 hodin na ledě Orlové.

HC Nový Jičín - HC Zubr Přerov 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)

Branky: 4. Vašut (F. Chvostek), 17. Hanák (Uhlár, Kabeláč) 1. Kovařík (Sedlák, Goiš), 12. Brančík (Běhal, Sakrajda), 24. Goiš (Sedlák), 26. Kovařík (Sedlák), 33. Sakrajda (Brančík, Blinka).

Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Poměr střel: 18:26.

Nový Jičín: Šrámek Prokop, Dusík, Vnenk, Fišera, F. Chvostek, Vašut, Cabák Lehečka, Ohera, Novotný Sprušil, Macháček, R. Gebauer Kabeláč, Hanák, Uhlár Putniorz. Trenér: Aleš Flašar.