Kopřivnice nastoupila do utkání tlakem, díky kterému si vytvořila pohodlný náskok 3:0.

Krnovští se však ještě v první třetině dostali dvěma slepenými góly na dostřel. když snížili na 2:3. „Na začátku utkání jsme měli klasicky nápor a připravili jsme si plno šancí, ale poté přišly dvě chyby v obraně, a najednou jsme vedli už jenom o gól. Dostali jsme dva laciné góly, a na to si kluci musí dávat pozor. V první třetině jsme pak měli ještě dalších, možná pět, tutových šancí, které jsme však neproměnili. Tlak tam tak byl a bylo to jenom o trpělivosti. Věřil jsem, že to Krnov nemůže fyzicky vydržet," uvedl kopřivnický kouč Václav Slabý, a jak řekl, tak se také stalo.

V prostřední dvacetiminutovce se totiž domácí ochozy zaradovaly celkem třikrát, a na světě tak bylo pohodové vedení 6:2, které pak domácí ještě stvrdili sedmým gólem v poslední části hry.

Kopřivnice tak nakonec udolala soupeře fyzicky a také začala hosty z Krnova postupem času přebruslovat. „Nyní máme o víkendu volno a pak nás čeká utkání sezony proti Orlové. Tam se rozhodne. I když pak bude ještě dost zápasů, tohle bude jednoznačně rozhodující utkání sezony," má jasno trenér aktuálního lídra tabulky krajské hokejové ligy. Brankáři Kozákovi kryla záda, při zranění Jana Unzeitiga, jenž utrpěl zlomeninu kotníku, opět posila z Frýdku-Místku a novojičínský odchovanec, Daniel Chvostek.

O víkendu nezaváhala ani Orlová, jež doma porazila 8:3 Rožnov pod Radhoštěm a ze druhého místa ztrácí na vedoucí Kopřivnici jediný bod. K dobru má však jeden zápas, když o víkendu cestuje na led Krnova.

Poté už přijde na řadu očekávaná bitva o první místo.

HC Kopřivnice – HK Krnov 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)

Branky a asistence Kopřivnice: Suchý 3 (Sluštík 2, Bartošák), Hrubý (Bonk), Štěpják (Hrubý), Bonk (Štěpják), Mičulka (Bonk).
HC Kopřivnice: Kozák – Petružálek, Polášek, Marek, Jašek, Merenda, Chalupa - Suchý, Bartošák, Sluštík – Hrubý, Bonk, Štěpják – Macháček, Bílek, Mičulka - Horák, Kameníček. Trenér: Václav Slabý.