Salith Šumperk – HC Gedos Nový Jičín 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Nutno pak dodat, že konečný výsledek přesně odpovídá dění na hřišti, když rozdíl mezi oběma protivníky byl zcela jednoznačný.
Domácí hráči svého soupeře, jenž dorazil do Šumperku bez několika hráčů základní sestavy, převyšovali bruslením i individuálními dovednostmi a hosté příliš nestíhali.

Středeční zápas však tentokrát nebyl právě tím, který by diváky přiváděl do varu, a tým Salithu si nakonec bez větších obtíží dokráčel až ke třem bodům.

Drakům vyšel již nástup do utkání. V úvodu 3. minuty otevřel skóre proti svému bývalému klubu Adam Červenka, jenž tak po zranění ukončil čekání na gól.

Záhy přidal ranou od modré čáry další trefu obránce Tomáš Sedlák, a když ve 13. minutě zvyšoval povedeným bekhendem na 3:0 Martin Ambruz, poroučel se hrdina předchozího vzájemného klání, novojičínský gólman Lukáš Šrámek, raději na střídačku.

Nový Jičín, který během úvodní třetiny strážce domácí klece Tomáše Štůralu prakticky neohrozil, se přesto z ojedinělého protiútoku chvíli před přestávkou dočkal snížení, to ale bylo ze strany hostů vše.

Na začátku druhé části si Šumperk vybral tradičně pár slabších chvilek a hosté několikrát zahrozili.

Naštěstí domácí hokejisty rychle probudilo z pasivity krátce před polovinou duelu povedené přečíslení nahrávajícího Tomáše Brunce a zakončujícího Aleše Holíka.

O další zápis se záhy postaral opět obránce. Jan Tesařík za modrou čarou obehrál protihráče, nabruslil si před bránu a trefil přesně. Kanonáda Draků se nezastavila ani v závěrečném dějství, během něhož dal šumperský trenér Radek Kučera prostor také čtvrté formaci.

Do hry se tak, po pauze způsobené poraněným ramenem, znovu vrátil kanonýr Draků Michal Velecký, jenž hned při svém prvním střídání jel sám na brankáře, který ale jeho blafák vystihl. Ještě předtím se však podruhé v utkání trefil Martin Ambruz. Ten pak v konečném součtu obohatil osobní statistiku také o jednu asistenci.

Chvíle Michala Veleckého přesto přišla necelou minutu před závěrem. Podruhé se dostal do samostatného úniku. Jeho první pokus sice ještě gólman vystihl, jenže kotouč mu vypadl a nejlepší střelec soutěže jej pohodlně doklepl do odkryté klece, čímž si připsal jubilejní dvacátý gól v tomto ročníku.

Šumperský gólman Tomáš Štůrala, mimochodem odchovanec Nového Jičína, potom i ve třetím utkání v šumperském dresu pouze jednou kapituloval a drží si průměr necelé branky na zápas.

Branky a nahrávky: 3. Červenka (Haas), 8. Sedlák (Hulva, Ambruz), 13. Ambruz (Hulva, Sedlák), 29. Holík (Brunec), 32. Tesařík (Haas), 43. Ambruz (Brunec), 60. Velecký – 18. Vrdlovec (Macháček, Tomášek). Vyloučení: 5:4, bez využití. Rozhodčí: Dědek – Novotný, Šimčík. Diváci: 1400.

Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil, od 48. navíc Gewiese – Fischer, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Ambruz – Červenka, Matějka, Haas, od 44. navíc Velecký, Skoumal, Cink.

Nový Jičín: Šrámek (13. Kozák) – Andrýsek, Horák, Pelikán, Petružálek, Slavík, Gulda – Vrdlovec, Macháček, Skaloš – Uhlár, Pavlačka, Gebauer – Zedník, Toman, Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 16. kola: HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Zubr Přerov 2:5, HC Uherské Hradiště - HC Orlová 0:7, AZ Havířov - VHK Vsetín 6:3, HC Frýdek-Místek - HC Slezan Opava 3:6, VSK Technika Brno - HC Břeclav 3:1, HC Uničov - HK Jestřábi Prostějov 1:5