Slezan, v sestavě s novou posilou Michalem Palíkem a dvěma juniory Plánovským a Mlýnkem, začal pěkně od podlahy a již po pěti minutách hry šel do vedení. Měch uvolnil Černého a ten nedal Urbánkovi sebemenší šanci – 1:0. Ofenzivně naladěná Opava se i poté tlačila dopředu. Kovalovský v gólové pozici minul, vzápětí netrefil odkrytou branku Čavrk. Slezan se přece jen ale nakonec dočkal. V závěru první části proměnil přesilovku ve druhou branku kapitán Suchánek.

Hned ze startu druhé třetiny mohli domácí své vedení navýšit. Šance Grofka a Tůmy ovšem vyzněly naprázdno. Ve 31. minutě dali o sobě vědět hosté z Nového Jičína. Gulda vyslal před branku střílenou přihrávku, kterou tečoval za záda Masného Sluštník. Za další dvě minuty přišel pro Opavské další šok, když Masný pustil za svá záda polostřelu Glabazni.

Do třetí části šly oba týmy s jasnou vizí, co nejrychleji strhnout vítězství na svou stranu. To se jako první podařilo Slezanu. Do puku se opřel opavský talent, a věkem ještě junior Plánovský, a Urbánek byl bez šance. V 53. minutě ho kopíroval Bednárek – 4:2 a zdálo se, že je rozhodnuto, jenomže nebylo. Vzápětí vrátil do hry hosty Lhotský a drama bylo na světě. V 59. minutě opět klapla Novému Jičínu přesilovka a Kabeláč pokořil Masného počtvrté. Na oba týmy čekalo prodloužení. V něm se ale vítěz nenašel a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých trefil první vítězství Slezanu Tomáš Měch.

„Po špatné první třetině jsme museli dotahovat dvougólový náskok domácích. Ke konci zápasu nám pak chyběly síly v útoku. Bylo to dáno i tím, že jsme často hráli ve čtyřech nebo třech hráčích,“ řekl novojíčínský kouč David Handl.

Slezan Opava – HC Gedos Nový Jičín 5:4 sn (2:0, 0:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Černý (Měch), 19. Suchánek (Černý, Ondrušek), 41. Plánovský (Grofek), 52. Bednárek (Kovalovský), rozhodující nájezd Měch - 31. Sluštník (Gulda), 33. Glabazňa (Hruškovský), 53. Lhotský (Slabý, Skaloš), 59. Kabeláč (Andrýsek). Vyloučení: 8:11. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 280.
Slezan Opava: Masný - Plánovský, Ondrušek, Čavrk, Bednárek, Palík, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Weiss, Mlýnek, Tůma.
Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Koloničný, Gulda - Uhlár, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, Toman - Lhotský, Bacul, Tomášek (21. Sluštík). (rob)