Nyní čekají oba zástupce z Novojičínska – kopřivnickou Tatru a novojičínské Ďábly i atraktivní střetnutí s týmy ze skupiny Jih. Diváci se tak mohou těšit na celky jako Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou či Tábor.

Skupinu Východ budou tvořit Šumperk, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice a Orlová, která dostala licenci od Studénky.

Tyto týmy odehrají dlouhodobou část čtyřkolově (dvakrát s každým venku, dvakrát s každým doma) a navíc je čeká i dvoukolová fáze (jednou doma, jednou venku) s týmy ze skupiny Jih, kterou tvoří David servis České Budějovice, Písek, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou a Tábor.

Týmy tak čeká v základní části 38 utkání, po kterých bude následovat play off celé této sloučené skupiny, do kterého se podívá vždy elitní čtyřka z každé skupiny.

„Byli jsme jednoznačně pro změnu. Navíc svaz přišel s velmi dobrým rozlosování, kdy dlouhé trasy do jižních Čech odehrajeme vždy v sobotu, takže to hráči nebudou mít takový problém skloubit s prací. Neprojedeme ani o tolik kilometrů více, jako v loňské sezoně, když jsme jezdili čtyřikrát do Šumperka nebo do Hodonína. Jsem rád i za diváky, kteří se dočkají nových a věřím, že atraktivních soupeřů,“ vyjádřil se manažer HC Tatra Kopřivnice Jaroslav Hrubý.

TJ UNIE HLUBINA – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:3 (1:2).
Vítězné tažení frenštátského Beskydu nekončí

KLUB CHYSTÁ ZNOVU AKCE PRO DIVÁKY

Tatra vstupuje po svém návratu do třetí nejvyšší soutěže již do čtvrté druholigové sezony. V uplynulém ročníku bojovali svěřenci Jaroslava Kofroně až v předkole play-off, kde statečně vzdorovali favorizovanému Šumperku, kterému podlehli až 2:3 na zápasy.

V kopřivnickém kádru zůstaly všechny opory včetně nestárnoucího Martina Tomáška. Z převážně pracovních důvodů pak skončila trojice Merenda, Vyčesaný, Bartošák a v týmu už nejsou ani mladí zadáci Mrowiec a Heinzl.

Do klubu se pak natrvalo vrátili mladí odchovanci, kteří v týmu naskakovali už v minulých sezonách – Dominik Raška z juniorky Vítkovic a Matěj Mach a Ondřej Imrich z třinecké juniorky. Imrich ale strávil loňský ročník v nižší mládežnické soutěži v zámoří.

„Základní kostra týmu zůstala pohromadě, takže věřím, že kluci jsou zase o rok zkušenější. Vsázíme na to, že to jsou naši hráči, kteří chtějí hrát v kopřivnickém dresu. Uvidíme, jestli se ještě podaří někoho přivést. Ale věřím, že to bude dobrá sezona, hráčům se budou vyhýbat zranění a porveme se o play-off, i když to bude strašně těžké,“ uvědomuje si manažer kopřivnických hokejistů. 

Bílovecký celek kapitána Ondruše (vpravo) uhrál v domácím dvojutkání čtyři body.
Bílovec se doma rozstřílel a nasadil bůra

Z prvoligového Frýdku-Místku se pak vrátil Jan Poruba, ale v jednání je údajně zajímavá výměna. Poruba by totiž mohl putovat do Nového Jičína výměnou za Robina Gebauera.

V klubu pak opět chystají akce pro fanoušky. „Spolu s Adamem Červenkou znovu plánujeme benefiční zápas v dresech, které poté půjdou do aukce na podporu dobré věci. Tato akce se v minulé sezoně vydařila a rádi bychom v tom pokračovali. Vybereme nějaké atraktivní datum i soupeře a věřím, že to bude mít znovu úspěch. Rovněž plánujeme setkání se staršími hráči, kteří v minulosti hrávali za Kopřivnici, protože kopřivnický hokej oslaví osmdesát let své existence,“ prozradil dále Hrubý.

V letošní sezoně by už pak nemělo docházet k nešťastným kolizím se zápasy extraligových házenkářů Kopřivnice. „Budeme se snažit to udělat vždy tak, ať se naše zápasy nekryjí a aby diváci mohli navštívit oba sporty. Určitě budeme řešit časové posuny některých utkání,“ ubezpečil na závěr Jaroslav Hrubý.

Tatra rozjede nový ročník středečním špílem v Opavě (18.30) a už v sobotu pak od 17 hodin vyzve v úvodním derby okresního rivala z Nového Jičína.

Mladé ďáblíky čeká za cenný triumf slavnostní ocenění.
Rekordní jízda mladých Ďáblíků skončila velkým úspěchem

HC TATRA KOPŘIVNICE
Rok založení: 1932 (vznikl hokejový oddíl SK Kopřivnice)
Klubové barvy: modrá, žlutá, bílá, (červená).
Internetové stránky: www.hc-koprivnice.cz
Největší úspěchy: Družstvo mužů hrávalo v dobách své největší slávy pravidelně v I. nebo II. NHL ČSR, postup do II. ligy (2014/2015).
Slavní odchovanci: Radek Bonk, Václav Varaďa, Tomáš Fleischmann, Libor Pivko, Patrik Bartošák.
Hala: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita po rekonstrukci 3034 míst – 1083 k sezení, 1951 k stání).
Opory týmu: Petr Hromada, David Stříž, Adam Červenka.
Cíle: Porvat se o umístění do 4. místa, které zaručuje postup do play-off a dělat radost kopřivnickým divákům.
Favorité skupiny Východ: Šumperk.

Změny v kádru:

Přišli: Ondřej Imrich (San Diego Sabers – WSHL), Matěj Mach (Třinec – junioři), Dominik Raška (Vítkovice – junioři), Jan Korec (Poruba B), Dominik Ficek (střídavé starty z juniorky Vítkovic).
Odešli: Petr Merenda, Michal Vyčesaný, René Bartošák (všichni konec aktivní činnosti), Jaroslav Mrowiec (Orlová), Adam Heinzl.

Termíny derby v základní části 2018/2019:

2. kolo: Sobota 15. září, 17.00 HC Tatra Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

10. kolo: Středa 17. října, 18.00 HK Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice

19. kolo: Středa 21. listopadu, 18.00 HC Tatra Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

35. kolo: Středa 30. ledna, 18.00 HK Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice

Nový model 2. ligy:Druhá hokejová liga bude mít v nové sezoně 2018/2019 nově čtyři skupiny po sedmi týmech (Západ a Střed + Jih a Východ).

JIH: HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, IHC Písek, HC Lední medvědi Pelhřimov, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2005, HC David Servis České Budějovice

VÝCHOD: Draci Šumperk, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Tatra Kopřivnice, HK Ďáblové Nový Jičín, HC Orli Orlová, HC Slezan Opava, SHK Hodonín.