Nyní čekají oba zástupce z Novojičínska – kopřivnickou Tatru a novojičínské Ďábly i atraktivní střetnutí s týmy ze skupiny Jih. Diváci se tak mohou těšit na celky jako Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou či Tábor.

Týmy ve skupině Východ odehrají dlouhodobou část čtyřkolově (dvakrát s každým venku, dvakrát s každým doma) a navíc je čeká i dvoukolová fáze (jednou doma, jednou venku) s týmy ze skupiny Jih. V základní části tak každý celek čeká 38 utkání, po kterých bude následovat play off celé této sloučené skupiny, do kterého se podívá vždy elitní čtyřka z každé skupiny.

Změnu herního systému pochopitelně vítají i v Novém Jičíně, kde v uplynulé sezoně do názvu klubu slavnostně uvedli název Ďáblové. Mládežnické celky pak vystupují pod názvem HK Ďáblíci Nový Jičín.

„Loňský model byl opravdu nepřijatelný a proto jsme rádi, že došlo ke změně. Pro diváky bude dobře, že uvidí týmy, které hrávaly vyšší soutěž, nebo týmy, se kterými jsme se setkávali v minulosti. Navíc dlouhé cesty budou vždy v sobotu. Řada klubů má postupové ambice a svaz navíc vypsal zajímavou prémii půl milionu korun pro vítěze druhé ligy. Nic jednoduchého nás tak nečeká, ale pro soutěž to bude velké oživení a určitě i zkvalitnění,“ má jasno manažer novojičínských Ďáblů Milan Urban.

KÁDR PO ZMĚNÁCH JEŠTĚ VÍCE OMLADIL

Novojičínské brankoviště už nebude strážit Jiří Slovák, jenž odešel do nedalekého Valašského Meziříčí. Jeho místo zaujme Jan Hlaváč, jenž v loňské sezoně naskočil na pár utkání v dresu prvoligového Frýdku-Místku a poté hájil branku druholigového Pelhřimova. Záda mu pak bude krýt dvojice Tomáš Kohn a Václav Sonnek.

Z obranné linie zmizeli Janiczek a Běhal, jenž stejně jako útočník Kafka, zamířil do maďarského Debrecínu, kde se potká s bývalými novojičínskými útočníky Novotným a Ižackým. Talentovaný mladík Motloch uspěl v prvoligovém Frýdku-Místku, ale v případě potřeby má vyřízeny i střídavé starty k Ďáblům.

Novojičínský dres už dále nebude z pracovních důvodů oblékat ani kapitán Kocián a dále pak Uhlár. Nejasný je zatím osud nejproduktivnějšího Ďábla z loňské sezony Robina Gebauera, když ve hře je údajně i jeho možná výměna do Kopřivnice za Jana Porubu.

Novojičínští příznivci už pak nebudou vídat ani forvarda Bednáře, jenž už se v průběhu uplynulé sezony prosadil do kádru prvoligového Havířova. Zcela novými tvářemi jsou zadák Beutl z Olomouce, střídavé starty z vítkovické juniorky má pak vyřízené další obránce Gřesík a útočné vozby by měl pozvednout David Michel, jenž má na svém kontě pět extraligových startů v dresu Plzně, a který naposledy působil v nižší německé soutěži. Třiadvacetiletý útočník by tak u Ďáblů rád nakopl svoji kariéru.

Bílovecký celek kapitána Ondruše (vpravo) uhrál v domácím dvojutkání čtyři body.
Bílovec se doma rozstřílel a nasadil bůra

PLAY-OFF PRO NÁS BUDE VELKÁ VÝZVA, ŘÍKÁ MACHÁČEK

Novojičínští, kteří v minulém sezoně vypadli v předkole play-off s Valašským Meziříčím 0:3 na zápasy, sehráli v přípravě na nový ročník celkem devět přípravných utkání.

„Pracovali jsme na určitých věcech, ale je to spíše běh na delší trať. Kádr je pořád velice mladý, dokonce bych řekl, že mladší než vloni. Musíme tak zkušenost nahradit pohybem, dravostí a bojovností. Kluci se zase musí vyhrát, nabrat zkušenosti a věřím, že potenciál v nich je. Musíme už jim naložit trošku zodpovědnosti, tak uvidíme, jak se s tím popasujou,“ poznamenal hlavní kouč Ďáblů z Nového Jičína Petr Macháček, jehož tým zažil v minulé sezoně velmi dobrý vstup do sezony.

„To nám velice pomohlo. Začínali ale u nás hráči, kteří potom v průběhu sezony naskakovali ve vyšší soutěži. Dostali jsme se do klidného středu tabulky a mohli jsme pak s hráči v klidu pracovat. Teď už to bude převážně na našich mladých odchovancích, ale jednou to muselo přijít. Chtěli bychom se dostat do play-off, ale myslím si, že to pro nás bude velice těžké. Ale je to výzva a velká motivace. Práce s takhle mladým kolektivem nás těší a baví,“ vyjádřil se dále šéf novojičínské střídačky.

Tři týmy ze skupiny Východ zůstanou mimo elitní čtyřku a play-off se jich tak týkat nebude. „Jsme si vědomi síly ostatních týmů. Šumperk a Hodonín mají prvoligové ambice, takže dvě místa už jsou skoro zaplněná. Ale o ty další dvě se určitě porveme. To můžeme fanouškům slíbit. Na začátek nás čekají dvě vyhrocené derby, takže věřím, že to přiláká hodně diváků,“ zakončil Macháček.

Sezona 2018/2019 začne totiž pro Ďábly, kteří mají i nadále v Krajské lize svůj B tým, pěkně zostra. Už ve středu 12. září je doma čeká od 18 hodin souboj proti rivalovi z Valašského Meziříčí a v sobotu se pak od 17 hodin představí v úvodním okresní derby na ledě kopřivnické Tatry.

TJ UNIE HLUBINA – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 1:3 (1:2).
Vítězné tažení frenštátského Beskydu nekončí

HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍNRok založení: 1945 (vznikl hokejový oddíl SK Nový Jičín)
Klubové barvy: modrá a bílá
Internetové stránky: www.hknj.cz
Největší úspěchy: postup do II. ligy (1993/1994), 8. místo po ZČ, vítězství ve II. lize (2000/2001), 2. místo po ZČ, semifinále (2007/2008), 6. místo po ZČ, semifinále (2010/2011).
Slavní odchovanci: Rostislav Klesla, David Květoň, Tomáš Štůrala, Jan Dresler, Robin Bacul.
Hala: Zimní stadion města Nový Jičín (kapacita 2000 míst).
Opory týmu: Jakub Hruška, Matěj Málek, David Michel.
Cíle: S mladým kádrem, který tvoří převážně odchovanci, zabojovat o elitní čtyřku skupiny Východ, která znamená postup do play-off.
Favorité skupiny Východ: Šumperk, Hodonín.

Změny v kádru:

Přišli: Jan Hlaváč (Frýdek-Místek/Pelhřimov), Vítězslav Beutl (Olomouc), David Michel (Moosburg – nižší soutěž v Německu), David Gřesík (střídavé starty z juniorky Vítkovic).

Odešli: Jiří Slovák I. (Valašské Meziříčí), Daniel Bechný, David Janiczek (Orlová), Jiří Běhal, Dominik Kafka (oba DEAC – Debrecín, Maďarsko), Lukáš Motloch (Frýdek-Místek), Ivo Kocián, Adam Uhlár (oba z pracovních důvodů), Robin Gebauer (v jednání).

Termíny derby v základní části 2018/2019:

2. kolo: Sobota 15. září, 17.00 HC Tatra Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

10. kolo: Středa 17. října, 18.00 HK Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice

19. kolo: Středa 21. listopadu, 18.00 HC Tatra Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

35. kolo: Středa 30. ledna, 18.00 HK Ďáblové Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice

 

Nový model 2. ligy:Druhá hokejová liga bude mít v nové sezoně 2018/2019 nově čtyři skupiny po sedmi týmech (Západ a Střed + Jih a Východ).

JIH: HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, IHC Písek, HC Lední medvědi Pelhřimov, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2005, HC David Servis České Budějovice.

VÝCHOD: Draci Šumperk, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Tatra Kopřivnice, HK Ďáblové Nový Jičín, HC Orli Orlová, HC Slezan Opava, SHK Hodonín.

Druholigoví hokejisté Kopřivnice se budou spoléhat i na podporu svých věrných příznivců.
Druhá liga zvedá oponu! Kopřivnická Tatra chce do vyřazovací části