Už v 18. vteřině zaskočil domácí publikum hostující Peroutka, jenž překonal Vrbu a poslal hosty do bleskového vedení. V 7. minutě už bylo ale srovnáno, když se prosadil Hrubý. Moravské Budějovice pak ve druhé části využily domácí nedisciplinovanosti a po 40. minutách se těšily z vedení 4:3.

„Na to, že byl soupeř bez bodu, tak hrál velice dobrý hokej a měl výborné přesilové hry. Navíc ho ještě po hrubé chybě pustíme z prvního útoku do vedení. Ve druhé třetině jsme měli snad pět vyloučených, což je velká nezodpovědnost. Soupeře pak dostaly do hry přesilovky a to celou třetinu ovlivnilo," zlobil se trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

Ve 44. minutě pak navíc hostující Mikeš zvýšil už na 5:3 a před domácími tak stála těžká šichta. Ve 48. minutě využil početní výhodu Pargáč, jenž tak snížil na rozdíl jediné branky. Od té doby bylo na ledě jedno družstvo a domácí, hnáni výtečnými fanoušky, přitlačili Žihadla před jejich branku. Kopřivnickou stíhací jízdu pak za půl minuty dokonal Červenka, jehož přesná rána znamenala vyrovnání na 5:5.

„Zdálo se mi, že jsme zatáhlí a špatně jsme bruslili. Po pátém inkasovaném gólu ale jako by to z kluků spadlo, začali jsme bruslit, hrát do těla, vyhrávat osobní souboje a byl nás plný led. Po využité přesilovce jsme pak měli obrovský tlak," vracel se k posledním minutám zápasu Slabý.

V čase 58:33 pak odmítl zápas poslat do prodloužení domácí kapitán Tomášek, jenž využil perfektní přihrávky Červenky, když mezi nohama Šťastného dostal puk do sítě a rozburácel tak kopřivnický stadion. Hosté to ještě zkoušeli v power-play, ale do prázdné branky je sedmým zásahem ztrestal Pargáč. (dtb)

HC KOPŘIVNICE – HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 7:5 (1:1, 2:3, 4:1)

Branky Kopřivnice: 7. Hrubý (Niec), 22. Kofroň (Červenka), 33. Čintala (Hrubý), 48. Pargáč (Niec, Sluštík), 49. Červenka (Tomášek), 59. Tomášek (Červenka), 60. Pargáč (Sluštík). Diváci: 855.

HC Kopřivnice: Vrba – Marek, Niec, Dusík, Vydra, Čintala, Jindřich – Pargáč, Sluštík, Hrubý – Červenka, Tomášek, Kofroň – Stránský, Kameníček, Grygar – Mach, Bartošák, Suchý. Trenér: Slabý.