Celek z hlavního města se na novojičínském zimním stadionu dostal už do vedení 5:2, které domácí ještě stihli v poslední čtvrtině stáhnout na 4:5, ale šestá branka Černošic pak utkaní definitivně rozhodla.

V sobotním večerním duelu pak tým hrajícího trenéra Kubičík přivítal na své umělé ploše Hradec Králové a dramatická bitva nakonec v základní osmačtyřicetiminutovce vítěze nenašla. V prodloužení pak rozhodl o bonusovém bodu navíc novojičínský Zedník.

Nejlepší představení si pak Novojičínští schovali na nedělní podvečer, kdy změřili síly s brněnským Mission Roller, který před víkendem vedl extraligovou tabulku a navíc ani jednou neprohrál.

Domácí IHC se dostal do vedení 5:2, na které ještě Brňané odpověděli dvěma brankami, ale poslední čtvrtina byla v jasné režii Nového Jičína, který nakonec pětibrankovým direktem rozmetal Brno vysoko 10:4 a uštědřil mu tak první porážku v ročníku. Hattrickem se zaskvěl Michael Chovstek a pěti body (2+3) pak mladý kapitán Jan Zahradníček.

„Od začátku jsme byli zodpovědní a skvěle chytal Fendy v brance. Po vedení 5:2 jsme udělali obrovskou chybu na konci vlastní přesilovky a pustili jsme soupeře ke snížení, které po několika vteřinách bolelo dvojnásob. Do poslední čtvrtiny jsme stáhli hru na užší počet hráčů a povedlo se dosáhnout rozdílových branek. Vítězství se velmi vážíme," přiznal hrající předseda IHC Nový Jičín Zbyněk Kubičík.

4. kolo: IHC Nový Jičín - SK Praha Černošice 4:6 (2:2, 0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 2. Zahradníček (Kovařčík), 12. Zedník (Kovařčík), 38. Kovařčík, 45. F. Chvostek (M. Chvostek) – 5. Mrňa (Sem, Loskot), 5. Krudenc (Sem), 14. Loskot (Wurm), 36. Tondr (Loskot), 38. Wurm (Loskot), 47. Wurm (Loskot). Vyloučení: 4:6. Využití 1:0. Rozhodčí: Koziol, Šutara.
IHC Nový Jičín: Fendrich - Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko - M. Chvostek, Zedník, Christov, F. Chvostek, M. Kovařčík.

5. kolo: IHC Nový Jičín - ILHK Hradec Králové 5:4 pp (1:1, 1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 6. Bartko (M. Chvostek), 13. M. Kovařčík (Andrýsek), 41. M. Chvostek (Zedník), 42. Andrýsek (Hruška, Christov), 49. Zedník (Zahradníček, M. Kovařčík) – 6. Bezděk, 29. J. Novák (L. Novák), 32. L. Novák (J. Novák), 44. T. Půlpan (L. Novák). Vyloučení: 2:4. Využití 1:0. Rozhodčí: Koziol, Šutara.
IHC Nový Jičín: Fendrich – Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko - O. Kovařčík, M. Chovstek, R. Gebauer, Zedník, Christov, F. Chvostek, M. Kovařčík.

6. kolo: IHC Nový Jičín - Mission Roller Brno 10:4 (2:1, 2:0, 1:3, 5:0)
Branky: 4. Zahradníček (O. Kovařčík), 12. Zedník (Christov), 16. M. Chvostek (Zahradníček, Andrýsek), 18. O. Kovařčík (Zahradníček, Bartko), 29. M. Chvostek (M. Kovařčík), 39. O. Kovařčík (Andrýsek), 44. Zahradníček (Zedník), 45. M. Chvostek (Bartko, Hruška), 45. Andrýsek (Zedník, Zahradníček), 47. Kubičík (R. Gebauer, Andrýsek) - 6. Obdržálek (Kadlec), 27. Šebek (Kadlec), 34. Obdržálek (Šebek), 35. Kadlec (Kazlepka, Šebek). Vyloučení: 1:5. Bez využití. Rozhodčí: Kika, Marek.
IHC Nový Jičín: Fendrich - Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko - O. Kovařčík, M. Chvostek, R. Gebauer, Zedník, Christov, F. Chvostek, M. Kovařčík.