V samotném závěru letošní sezony se mají fanoušci obou novojičínských zástupců v soutěži na co těšit.

Studénka měla postup jistý už po víkendu, kdy podruhé porazila Bohumín, a mohla se tak těšit na finále, kde si přála za soupeře právě hokejisty nedaleké Kopřivnice. „Teď už si jen přát, aby se do finále dostala i Kopřivnice, aby to mělo náboj. Byli bychom rádi. Bylo by to pořádné vyvrcholení sezony," uvedl po posledním semifinálovém zápase trenér Studénky Miroslav Pokorný, jemuž se přání celého týmu nakonec vyplnilo.

Atraktivní finálová série startuje už dnes, v neděli od 17.15 ve Studénce.

PROGRAM FINÁLE PLAY-OFF II:

1. zápas, neděle 23. března, 17.15 HC Studénka - HC Kopřivnice.

2. zápas, středa 26. března, 18.00 HC Kopřivnice - HC Studénka.

Případný 3. zápas, sobota 29. března, 17.00 HC Studénka - HC Kopřivnice.

Poslední vzájemné zápasy:

Sezona 2012/2013 6. kolo: HC Studénka - HC Kopřivnice 4:2

17. kolo: HC Kopřivnice - HC Studénka 2:3 pp

Sezona 2013/2014 6. kolo: HC Studénka - HC Kopřivnice 3:2 pp

15. kolo: HC Kopřivnice - HC Studénka 5:6 sn

Hokejisté Kopřivnice zvládli rozhodující duel semifinálové série v play-off II, které se hraje o pohár a věcnou cenu od firmy BER-KR Services, a rezervu Rožnova vyprovodili po výsledku 8:2. Tým trenéra Václava Slabého se tak může těšit na finále proti okresnímu rivalovi ze Studénky, jež startuje v neděli v 17.15 na zimním stadionu ve Studénce.

Kopřivnickým se nepodařilo proměnit první mečbol a na Valašsku padli v oslabené sestavě 3:4 v prodloužení. Série se tak znovu přestěhovala do Kopřivnice, kde parta kapitána Hruškovského předvedla výtečný vstup do zápasu.

Neuběhlo ještě ani 120 vteřin, a domácí celek už se mohl radovat z průběžného vedení 2:0.

Rožnovská rezerva, která ve čtvrtfinále vyřadila 2:1 na zápasy Horní Benešov, sice dokázala snížit na 1:2, ale to bylo z její strany na dlouhou dobu všechno. Kopřivničtí hokejisté zasadili hostům ještě tři gólové direkty a první třetinu získali poměrem 5:1.

„Měli jsme perfektní nástup do první třetiny, který nakonec rozhodl. Musím říct, že kluci šli za vítězstvím nekompromisně, tak jak jsem si to představoval s důrazem do branky. Než se soupeř vzpamatoval, prohrával o dva góly. Po hostujícím snížení jsme pak hned kontrovali dalšími góly a v podstatě nás první třetina výrazně posunula směrem k finále," vracel se k povedenému začátku zápasu trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

Domácím se ve druhé třetině, k radosti kopřivnických fanoušků, podařilo vedení ještě navýšit, a poslední část hry už se tak dohrávala pouze z povinnosti.

„Ve druhé třetině se do toho ještě šlapalo, ale třetí třetina už se jenom dohrávala. První dvě třetiny úplně zlomily utkání," dodal kouč HC Kopřivnice, která ve čtvrtfinále vyřadila Krnov 2:0 na zápasy.

„Se Studénkou je to vždycky derby. Fanoušci i hráči to mají rádi. Doufám, že přijde hodně fanoušků, jak z naší strany, tak i ze Studénky a bude se na co dívat. Jedná se o poslední zápasy letošní sezony, takže bych chtěl pozvat všechny naše fanoušky v neděli do Studénky a následně ve středu do Kopřivnice," sdělil závěrem kopřivnický trenér Václav Slabý, jehož celek odešel z posledních čtyř derby vždy poražen.

HC Kopřivnice - HC Rožnov pod Radhoštěm B 8:2 (5:1, 2:1, 1:0)

Branky Kopřivnice: Horák 3, Kameníček 2, Štěpják, Hrubý, R. Polášek.

Kopřivnice: Unzeitig R. Polášek, Petružálek, Hruškovský, Jedlička, Merenda, Gonos Hrubý, Bílek, Suchý Kameníček, Horák, Štěpják Chalupa, Bartošák, Jašek. Trenér: Václav Slabý.