Nový Jičín se může těšit na dva nové soupeře. K radosti fanoušků je to Kopřivnice, derby s ní budou určitě patřit k velkým lákadlům sezony, a dále pak také 200 kilometrů vzdálené Moravské Budějovice, které byly nově přiděleny do východní skupiny, z níž nakonec nespadla Karviná. Z postupu do první ligy se radovali hráči Přerova.

O prvotních změnách v novojičínském kádru jsme vás informovali již na konci června. Důležitou informací je, že je Nový Jičín dohodnutý s oběma brankáři – Lukášem Šrámkem a Davidem Ilášem. Oba zkušení druholigoví gólmani totiž tvoří jednu z nejlepších brankářských dvojic v celé soutěži.

Celkem jasno je také v obraně, kde bude hrát prim čtveřice v podobě kapitána Vašuta, Patrika Flašara, Hrušky a Horáka. Člen loňské základní sestavy Žák se vrátil zpět do kádru Vsetína. V novojičínském dresu už pak nebudou pokračovat Petr Prokop a Lukáš Vnenk.

V ofenzivě je už vedení klubu domluveno s trojicí domácích hráčů Uhlárem, Robinem Gebauerem a Kabeláčem, s jejichž výkony panovala v loňské sezoně velká spokojenost. Ostřílený kouč Flašar by měl mít znovu k dispozici zkušené forvardy Mikšana, Hanáka a Novosada a také Slováka Zetíka, jehož v loňském ročníku trápily zdravotní problémy.

Otázník visí nad nejproduktivnějším hráčem týmu z loňské sezony Jakubem Lehečkou. Po ročním působení v Kopřivnici se pak do Nového Jičína vrátil Petr Macháček.

Novinkou je znovuzrození B-týmu, který působil naposledy v krajské lize v ročníku 2012/2013.

Plán přípravných utkání HK Nový Jičín

Úterý 11. srpna, 18.00 HC Slezan Opava – HK NJ
Čtvrtek 13. srpna, 18.00 HK NJ – HC Kopřivnice
Úterý 18. srpna, 18.00 HK NJ – HC Slezan Opava
Čtvrtek 20. srpna, 18.00 HK NJ – SK Karviná
Čtvrtek 27. srpna, 18.00 HK NJ – HC Kopřivnice
Úterý 1. září, 17.00 SK Karviná – HK NJ
Pátek 4. září, 18.00 VHK Vsetín – HK NJ