Bodově hodně vydařené období nadále pokračuje. Novojičínští hokejisté si ve 24. kole II. hokejové ligy, sk. Východ, vyšlápli na druhý celek tabulky a přetlačili Techniku Brno po výsledku 2:1. Z posledních 8 utkání se tak můžou pyšnit sedmi vítězstvími za tři body, které je vynesly až na 5. místo, s tříbodovou ztrátou na čtvrtou Porubu.

V zítřejším vydání Novojičínského deníku najdete rozhovor s novojičínským brankářem, a odchovancem Rožnova pod Radhoštěm, Lukášem Šrámkem.

Domácí celek trenérského dua Flašar, Grimm měl v úvodní části více možností ke skórování. Už ve 4. minutě se dral do šance Ižacký, ale hostující Sovy podržel Chvátal. Šrámka vystrašil až o dvě minuty později Heža, jenž v uplynulé sezoně nastupoval v novojičínském dresu. Po gólu pak volaly situace ze závěru třetiny. Ižacký vybídl ke skórování Mráze, Chvátal však předvedl parádní zákrok, stejně jako o minutu později, kdy v situaci 2 na 1 vychytal po přihrávce Uhlára i Kabeláče. „V první třetině jsme mohli dát dvě branky, ale hosty podržel skvělý gólman. Soupeř toho neměl tolik, a když, tak to pochytal výborný Šrámek," ohlédl se za první částí kouč HK Nový Jičín Aleš Flašar.

Jeden ze zlomových okamžiků nabídl začátek druhé periody. Nový Jičín se musel 1 minutu a 36 vteřin bránit při dvojnásobném oslabení, které však, i díky výtečnému Šrámkovi, přečkal bez úhony. Následně vystihl chybnou rozehrávku hostí Uhlár, ale Chvátal byl opět připraven. Domácí pak zase podržel, tentokrát proti Benýškovi, pozorný Šrámek, jemuž ještě vypomohl vrátivší se zadák Hruška. V polovině utkání však šli Brňané přece jen do vedení. Šrámek vyrazil pokus Heži a pohotový Čtvrtníček neměl problémy dorazit kotouč za dezorientovaného brankáře domácích.

Novojičínská odpověď byla ale blesková. Na konci pohledné přesilovkové kombinace byl Prokop, jenž se poprvé v sezoně trefil minule na ledě Vsetína, a jehož přesná střela nyní znamenala srovnání na 1:1. To však ze strany domácích nebylo vše. Za chvíli dostal od Mikšana nabito opět Prokop, ale tentokráte vyhrál souboj gólman hostujících Sov. Ve 39. minutě se pak po buly zmocnil puku Novotný a bekhendem poslal Nový Jičín do vedení 2:1.

„Brzy jsme srovnali," těšilo Flašara

V poslední třetině už se domácí snažili udržet nejtěsnější náskok. V přesilové hře měl dvě dobré příležitosti Mikšan, skóre však zůstávalo neměnné.

Hosté se pak v závěru sami obrali o možnost zdramatizování výsledku, když měli na trestné lavici dva vyloučené. I přesto se pokusili o power-play, ale Prokop opouštěnou klec minul. „Kluci předvedli výkon z celého srdce. Šli jsme za vítězstvím a chtěli jsme vyhrát. Zlomovým momentem bylo, že jsme za bezbrankového stavu ubránili dvojnásobné oslabení, které trvalo minutu a půl. Dostali jsme smolný gól, ale hodně důležité taky bylo, že jsme brzy vyrovnali. To, že jsme pak šli do vedení, nám dodalo hodně energie a síly. Potom už jsme čekali na soupeřovy chyby, a vyšlo nám to," těšil se z tříbodového zisku Flašar. „Kluci zopakovali kvalitní výkon ze Vsetína a jsme jenom rádi. Byla to kompletní týmová práce, podpořená skvělým Šrámou," dodal domácí lodivod, jehož celek nyní čeká výjezd do Karviné.

„Bude to hodně těžký zápas. Jednak je tam velké hřiště a taky těžký boj s rozhodčími, ale my se na to musíme dobře připravit a urvat nějaké body. Věřím, že kluci zůstanou na zemi a že budou makat tak, jako v posledních utkáních," nahlédl do zítřejší bitvy bývalý kouč Karviné.

HK Nový Jičín – VHK Technika Brno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 31. Prokop (Lehečka, Uhlár), 39. Novotný (Mikšan) – 30. Čtvrtníček (Heža). Vyloučení: 4:7, navíc Havíř (B)10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:27. Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Diváci: 220.
HK Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Vašut, Zahradníček, Žák, Vnenk – Mikšan, Hanák, Novotný – Ižacký, O. Kovařčík, Mráz, – Lehečka, Kabeláč, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.

Zítra cestuje Nový Jičín na led Karviné, kde je úvodní buly už v 15.30.
Ve středu (18 h) pak čeká Nový Jičín utkání v Meo Aréně proti tamnímu lídrovi tabulky z Přerova.