„Družstva, proti kterým jsme nastoupili, byla v jiné fázi přípravy. My máme stále ještě ten neoblíbený dril, kdy v hale jsme byli zatím pouze třikrát, právě před tímto turnajem. Chtělo by to ještě minimálně měsíc, aby ten míček poslouchal a připravenost na sezonu byla optimální,“ přiznal kopřivnický trenér Filip Bordovský a pokračoval: „Druhá věc je mít trochu toho štěstí. Měli jsme spoustu šancí i střel, ale nevyšlo to. Kluci musí ještě pracovat.“

Podle jeho slov je až udivující zvládnout tak obrovský turnaj pro všechny věkové kategorie. „Z organizačního hlediska je to opravdu nepředstavitelné. Ale v Praze je takovýchto turnajů více, a to i v jiných sportech, takže s tím mají již své zkušenosti,“ zhodnotil Bordovský.

Turnaj byl dobrý, ale nemůžeme, vzhledem k části přípravy, ve které se nyní nacházíme, ani tvrdit, že by byl přípravný. Spíš to bylo zpestření právě v době nabíraní fyzické kondice. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám podařil lepší úspěch na tomto turnaji, ale jak už jsem říkal, je to stále jenom příprava,“ uzavřel trenér.

Z výsledků turnaje FBC Vikings Kopřivnice - základní skupina: Kopřivnice - FBK Sokol Mladá Boleslav B 4:3, Kopřivnice - SU Mendrisiotto 6:1, Kopřivnice – FbO Florko Košice 0:3, předkolo play-off: Kopřivnice – FBC Plzeň 3:1, Kopřivnice – FBC Štíři České Budějovice 1:3.

Sestava FBC Vikings Kopřivnice: Jiří Bolom, Libor Fojtík, Petr Gajdušek, Rostislav Huňáček, Vít Hykel, Marek Jehlár, Martin Kapoun, Petr Kittel, Jakub Kresta, Radim Lacina, Jan Matúš, Michal Přibil, Daniel Rebroš, Milan Uvíra, Jiří Závodný. Trenér Filip Bordovský