FBC Vikings KopřivniceNejprve hostili v sobotu pátý celek tabulky z Přerova. Očekával se vyrovnaný souboj, který ovšem trval jen první třetinu. Poté se rozjela domácí gólová mašina, jež přerovský Spartak vyprovodila 11 brankami. Hattrickem se blýskl Adam Lichnovský.

O den později přijel na kopřivnickou palubovku nováček soutěže, tým Aligators Klobouky. Jestliže dostal Přerov pořádně naloženo, tak nováček soutěže dopadl ještě hůře. Na cestu domů totiž přibalili domácí florbalisté Aligátorům sedmnáctigólový příděl.

Nováček z Klobouků bral z utkání v Rožnově překvapivě bod, a tak Kopřivnice rozhodně nechtěla nic podcenit. Klobouky dorazily do Kopřivnice pouze v devíti hráčích do pole, zatímco Kopřivnice disponovala daleko širším kádrem. Domácí se do soupeře pustili od úvodních minut a skóre se nakonec zastavilo až na konečném stavu 17:3. Jednalo se o jedno z nejvyšších vítězství, které Kopřivnice za svou více než desetiletou florbalovou kariéru dosáhla. Domácí jsou tak bez ztráty bodu na čele druholigové tabulky.

Tým trenéra Marka Jehlára čekají další druholigové boje až 1. a 2. prosince, a to v Opavě a v Petrovicích. Pauzu mužstvu vyplní zápasy v poháru české pojišťovny.

9. kolo: FBC Vikings Kopřivnice - FBC Spartak MSEM Přerov 11:4 (2:2, 3:1, 6:1)

Branky Kopřivnice: 3x A. Lichnovský, 2x Z. Matúš, J. Kresta, M. Nehera, M. Uvíra, T. Klemens, D. Opatřil, J. Matúš.

8. kolo: FBC Vikings Kopřivnice - FBC Aligators Klobouky 17:3 (5:2, 6:1, 6:0)

Branky Kopřivnice: 2x A. Lichnovský, 2x P. Podlezl, 2x J. Bolom, 2x L. Soukal, 2x Z. Matúš, J. Matúš, D. Opatřil, J. Kresta, O. Kubátko, T. Klemens, J. Křižan, vlastní. (dtb)