„Měli jsme možná na úvod soutěže lehčí los, s výjimkou první kola, kdy jsme hráli s Rožnovem. Ten zápas s Rožnovem se nám podařilo dovést do vítězného konce, a to nás asi do soutěže nakoplo. Kluci si prostě více věří, je tam nějaký vítězný duch, a zatím to funguje," obeznámil s úvodem soutěže předseda klubu a trenér v jedné osobě, Marek Jehlár.

Ve čtvrtek odstartovala Kopřivnice také svou čtvrtfinálovou pohárovou skupinu, když na své palubovce přivítala extraligový tým Panthers Otrokovice. A ani Panteři rozjetou Kopřivnici v poháru nezastavili. Domácí si vyšlápli na extraligové Otrokovice a soupeře v dramatickém utkání porazili 6:5 v prodloužení. „Otrokovice přijely v trošku improvizované sestavě. O víkendu je totiž čeká důležitý zápas proti Vítkovicím, takže asi čtyři hráče šetřily. Nicméně naše družstvo má momentálně dobrou fazonu, to znamená, že ani ti hráči z Otrokovic, kteří si normálně nezahrají extraligu a jsou náhradníci, na naše hráče nestačili. Ve čtvrtek jsme v tom zápase v podstatě i bod ztratili. Myslím, že jsme byli lepším týmem a měli jsme vyhrát už normální hrací době, a ne až v prodloužení," litoval nakonec trenér FBC Vikings Kopřivnice Marek Jehlár.

Kopřivnické florbalisty čekají v pohárové skupině ještě týmy Bulldogs Brno a Znojmo. Systém poháru doznal oproti loňským sezonám zásadní změny. „Česká florbalová unie chtěla soutěž nějak zatraktivnit. V úvodním, prvním kole nastupují všechny týmy i z šesté a sedmé ligy. Od druhého kola začínají vyřazovací soutěže klasickým pavoukem a novinkou je, že jsou teď čtyři čtvrtfinálové skupiny, dvě pro Čechy a dvě pro Moravu. Ve skupině se hraje každý s každým a výhodu domácího prostředí mají ta družstva, která hrají nižší soutěž. V listopadu nás tedy čeká ještě domácí zápas proti Bulldogs Brno a v prosinci bude poslední zápas skupiny proti Znojmu, který odehrajeme na jejich palubovce," informoval závěrem Marek Jehlár.

Výsledky Kopřivnice v prozatímním průběhu druholigové sezony:

1. kolo: FBC Vikings Kopřivnice - 1. FBK Rožnov p/R 8:7
2. kolo: FBC Vikings Kopřivnice - Slavia I-tec Havířov 4:2
3. kolo: FBC Vikings Kopřivnice - FbK Horní Suchá 6:3
4. kolo: FbC Playmakers Prostějov - FBC Vikings Kopřivnice 1:5

5. kolo: FBS Olomouc - FBC Vikings Kopřivnice 3:8.

Branky a asistence Kopřivnice: 21. Martin Nehera (Tomáš Sladkovský), 25. Jan Baďura (Zdeněk Matúš), 33. Jan Matúš (Adam Lichnovský), 35. Tadeáš Klemens (Jan Matúš), 38. Jiří Bolom (Lukáš Soukal), 39. Lukáš Soukal (Martin Nehera), 41. Daniel Opatřil (Tomáš Sladkovský), 44. Tomáš Sladkovský (Martin Nehera).

Kopřivnice, zatím jako jediná, neztratila ani bod a je v čele dvanáctičlenné tabulky 2. ligy, o dva body před druhými Petrovicemi. (dtb)