Kopřivnice - Dalekou cestu do Prahy si kopřivničtí florbalisté zpříjemnili sobotní návštěvou florbalového Superfinále v O2 aréně.

23.4.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lukáš Kaboň

„Myslím si, že pro každého florbalistu to musel být super zážitek, protože vidět deset a půl tisíce nadšených fanoušků a skvělý florbal stálo za to. Byla to opravdu výborná akce. Tuto velkolepou akci mohou ostatní halové sporty florbalu jenom závidět," řekl trenér FBC Vikings Kopřivnice Marek Jehlár.

V neděli se pak jeho tým vrhl do 2. kola play-up o účast v 1. lize. Proti pražskému FBC Start 98 měli Vikingové úvod z říše snů. Už v páté minutě se, po přihrávce Nehery, prosadil pohotovou střelou k bližší tyči Podlezl a poslal Kopřivnici do vedení 1:0. Hostující svěřenci trenéra Marka Jehlára pak přečkali oslabení a sami znovu udeřili. V 11. minutě překonal pražského brankáře Jirmana Opatřil, a zvýšil tak na 2:0. O tři minuty později pak potrestal chybu domácích Vávra, který z brejku navýšil vedení Kopřivnice už na 3:0. Drtivou úvodní třetinu završil čtvrtou brankou Vikingů Klemens.

Vikingové se nezastavili ani s nástupem do druhé části hry, po jejíchž devíti minutách se bekhendem prosadil Šimíček 0:5. Pražský Start poprvé skóroval ve 32. minutě, když Pinďáka překonal Vašíček 1:5. Další branku Pražanů mohl zanedlouho přidat Vavro, ale na brankáře Vikingů nevyzrál. Domácí však přesto stihli do konce druhé dvacetiminutovky snížit na rozdíl tří branek. Na 2:5 upravil skóre Haspeklo.

Ve 47. minutě pořádně zdramatizoval zápas domácí Řehulka, jenž vstřelil třetí branku Startu 3:5. Následně nebylo proměněno ani druhé trestné střílení v zápase, v němž tentokráte nebyl úspěšný kopřivnický Jan Matúš. Čtyři minuty před koncem vstřelil důležitou šestou branku Vikingů Nehera, který tak pojistil vedení svého týmu na 6:3. Domácí potom ihned sáhli po oddechovém čase, ale nebylo jim to nic platné. Sedmou trefu Kopřivnice obstaral, svou druhou trefou v utkání, Vávra, a definitivně tak rozhodl o výhře Kopřivnice 7:3. „Důležitá byla první třetina, kde jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Poučili jsme se z minulé série proti Svitavám, kde jsme tvořili hru a snažili se hrát, a soupeř nás trestal z brejků. Takže přesně tak jsme hráli na pražský Start, první třetina se nám opravdu vyvedla, a to bylo asi rozhodující pro vývoj celého utkání," vracel se k prvnímu dějství trenér Vikingů Marek Jehlár. V sérii hrané na dvě vítězství se tak kopřivničtí Vikingové ujali vedení 1:0 na zápasy. Kopřivnici znovu chyběl kapitán mužstva Bolom a utkání v Praze nedohráli další dva Vikingové. „Bohužel se nám v průběhu utkání zranil junior Šimíček a také Podlezl, takže jsme museli se sestavou trošku improvizovat a soupeř využil našich drobných zaváhání a dostal se na dostřel. Poslední třetinu jsme museli poctivě odbránit a náš šestý gól byl asi zlomový. Předtím jsme tam měli řadu spálených šancí. Nakonec nás to ale nemuselo mrzet, zápas jsme zvládli i tak," těšilo trenéra kopřivnických florbalistů.

Série se tak nyní stěhuje z hlavního města do Kopřivnice. Vikingy čeká druhý díl série v sobotu od 19 hodin v domácí hale SOU. Případný rozhodující třetí zápas by se hrál o den později v 10 hodin, opět na domácí půdě Vikingů.

1. zápas 2. kola play-up o 1. ligu:

FBC Start 98 - FBC Vikings Kopřivnice 3:7 (0:4, 2:1, 1:2)

Branky: 32. Vašíček (Svoboda), 35. Haspeklo, 47. Řehulka (Štyler) 5. Podlezl (Nehera), 11. Opatřil (Lichnovský), 14. Vávra (Soukal), 17. Klemens (Soukal), 29. Šimíček, 56. Nehera (Podlezl), 59. Vávra (Opatřil).

STAV SÉRIE 0:1.

FBC Vikings Kopřivnice: Pinďák J. Matúš, P. Podlezl, O. Kubátko, J. Baďura, M. Nehera, J. Kresta, J. Křižan, D. Šimíček, L. Soukal, A. Lichnovský, L. Vávra, D. Opatřil, M. Uvíra, T. Klemens. Trenér: Marek Jehlár.

23.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 048 Kč Montážní dělníci elektronických zařízení Operátor/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15048 kč. Volných pracovních míst: 86. Poznámka: z: 10.5.2017; a: 9.10.2017, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , podmínkou pro přijetí je úspěšné zvládnutí testů zručnosti!!!, náplň práce: osazování, vizuání kontrola, montáž a testování řídících jednotek;, požadujeme: manuální zručnost,chuť pracovat, zodpovědnost,smysl pro týmovou práci,časovou flexibilitu a ochotu pracovat ve směnném provozu; , nabízíme: příspěvek na dopravu a na rekreaci pro děti, 5 týdnů dovolené, závodní stravování, penzijní připojištění; v případě zájmu kontaktujte p. Brezinovou telefonicky, emailem nebo osobně na adrese pracoviště. Pracoviště: Continental automotive czech republic s.r.o. - frenštát pod radhoštěm, Kopanská, č.p. 1713, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Informace: Simona Brezinová, +420 556 881 190. Výroba - Výroba Seřizovači 25 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Operátoři CNC - obsluha 3-osého frézovacího centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 19.09.2018, Znalost čtení technických výkresů, vyučen v oboru. , Praxe na CNC strojích (3-osé, 5ti osé frézovací centrum). Schopnost samostatného programování systémů CNC strojů. Ochota pracovat v 1-2 směnném provozu. Dobrá pracovní morálka. Spolehlivost a samostatnost., Zaměstnanecké výhody: stravenky., Kontakt: písemně na email: info@kvmq.cz.. Pracoviště: Kvm quarda s.r.o.pracoviště sedlnice, 742 56 Sedlnice. Informace: Jaroslav Quarda, +420 773 996 084. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci/ řidiči sk.B. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 29.8.2018 a: 21.9.2018, Požadavky: Vzdělání v oboru instalatér - topenář, Kontakt: tel.: 605 779 797, e-mail: schmidt@pelacz.cz, kontaktní osoba: p. Petr Schmidt nebo osobně po- pá od 7.00 - 15.00. Pracoviště: Pela cz, a.s., K Nemocnici, č.p. 2133, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Petr Schmidt, +420 605 779 797. Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 80 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:16.4.2018.A:21.9.2018. Místo výkonu práce Vražné, D1. Smlouva do konce roku s možností prodloužení. Pozice vhodná i pro absolventy. Požadujeme: Řidičský průkaz sk. B., příjemné vystupování, poskytuje kvalitní služby zákazníkům, přesně a rychle zpracovává všechny platební transakce, nabízí a aktivně prodává propagované výrobky, doplňuje zboží, vykonává ostatní práce související s chodem obchodu, pracuje v souladu s plánem pracovní doby a bezpečnostními předpisy. Zaměstnanecké výhody: Bonusy dle výkonu, sleva na palivo. V případě zájmu kontaktujte paní Bc. Michaelu Dubovou na tel. čísle 734 315 989 od pondělí do pátku od 8:00 do 14:00 hod. Životopisy zasílejte na e-mail: shell8155@csshell.net. Rovněž se můžete dostavit osobně na výše uvedené adrese od Po do Pá mezi 8 až 14 hodinou, nejlépe však po telefonické domluvě.. Pracoviště: Martianum s.r.o. pracoviště vražné u oder, 742 35 Odry. Informace: Michaela Dubová, +420 734 315 989.

Trenér Miroslav Pokorný dovedl v uplynulé sezoně Studénku k titulu v Krajské lize. Foto:

Hokejisté Studénky jdou do boje! Obhájce je však stále bez stadionu

Ilustrační fotografie.

I.A třída: Gólové řádění Smolarčíka odnesly Dobratice

Bílovečtí si připsali jednoznačné vítězství

Potvrdili domácí výhru 5:0 s Oldřišovem a podobný gólový nášup si schovali i pro Dolní Datyně, když na Havířovsku zvítězili 4:0. Fotbalisté Bílovce si tak připsali druhou výhru v řadě a zároveň ve třetím utkání za sebou udrželi čisté konto.