V létě oznámil konec své kariéry, kterou spojil výhradně s dresem mateřského Nového Jičína. Od podzimu ale nakonec obléká dres Kopřivnice v krajské lize, kam ho zlákal bývalý spoluhráč a nynější trenér Kopřivnických, Václav Slabý. Zkušený útočník Petr Macháček se na vítězství Kopřivnice v derby na ledě Studénky podílel dvěma body (1+1). „Umíme si vytvořit tlak a chtěli jsme proti Studénce uspět i potřetí v sezoně," uvedl šestatřicetiletý odchovanec Nového Jičína, kde momentálně trénuje mladé naděje.

V úvodu utkání jste neproměnili dvě přesilové hry. Neměl jste strach, že byste mohli znervóznět?

Ani ne. My jsme tady v tom docela sebevědomí a víme, že dopředu máme tlak. Chceme to hrát dopředu. Nastoupili jsme do utkání s tím, že chceme co nejdříve dát branku, aby ta pohoda byla na naší straně, a pomalu pak přidávat další branky.

PETR MACHÁČEKDatum narození:
2. června 1978 v Novém Jičíně

Post: útočník

Držení hole: levá

Číslo dresu: 21

Kluby v kariéře: Nový Jičín, Kopřivnice

Studénka brzy srovnala, ale ještě v první třetině jste dokázali jít opět do vedení…

První třetina sice skončila 2:1 pro nás, ale ten tlak tam z naší strany byl. Domácí měli tři nebo čtyři střely, takže toho moc neměli. I z toho důvodu jsme věřili, že v té druhé třetině přidáme další góly.

Vaše lajna s Lukášem Bílkem a Tomášem Mičulkou v utkání šlapala. Jak si se spoluhráči z útoku vyhovíte?

Sám za sebe jsem docela přizpůsobivý. Rád si zakombinuju, dám puk zpátky. Kluci to asi pochopili a myslím si, že se nám dneska hrálo super.

Vraťme se ještě k létu, kdy jste ukončil kariéru v druholigovém Novém Jičíně. Co vás přimělo k angažmá v Kopřivnici?

Hlavní činitel byl asi Vašek Slabý, protože jsme spolu hrávali. Když zjistil, že jsem to v Novém Jičíně ukončil, tak mě oslovil. Já sám za sebe jsem byl rozhodnutý, že skončím úplně, protože práce na zimáku je hodně. Taky jsem netušil, jestli to ještě bude bavendo, ale myslím si, že to ještě nějakou tu chvíli pokračuje. Hokej mě pořád baví. Tréninků už sice není moc, člověk už se pak třeba necítí úplně v pohodě, ale na druhou stranu, když to takhle vyjde a daří se, tak mě to pořád baví.

Co říkáte na kopřivnické fanoušky, kteří vás do Studénky přijeli podpořit v tak hojném počtu?

Je to paráda. Musím říct, že třeba v porovnání s Novým Jičínem to jsou opravdu fanoušci, nebo těch pravých fanoušků je tady daleko více. Těším se na to, že za tři týdny hrajeme důležitý zápas o všechno s Orlovou, a doufám, že bude plno (usměje se).

V příští sezoně se může stát, že proti sobě ve 2. lize nastoupí Kopřivnice a Nový Jičín. Bude v dresu Kopřivnice i novojičínská ikona Petr Macháček?

(usměje se). Myslím si, že situace, že bude hrát Kopřivnice s Novým Jičínem ve druhé lize, nastat může, ale to, že bych byl já na straně Kopřivnice a hrál proti Novému Jičínu ve druhé lize, tak ta situace už asi nenastane (usměje se).

Jak vás naplňuje trénování, kterému se věnujete v rodném Novém Jičíně?

Pohybuji se v podstatě kolem celé mládeže a také u staršího dorostu. Myslím si, že práce mě baví, mám s klukama svoje cíle a nějaký náhled na hokej, takže mě to naplňuje celkem dostatečně.