Frýdek splnil roli favorita, tým střelecky táhl čtyřgólový Chmielewski

Po střechu naplněná hala Polárka, hlasité povzbuzování obou fanouškovských táborů, to vše naznačovalo, že dlouho očekávané play-off je tady. Lídr základní části přivítal v úvodním čtvrtfinálovém duelu na svém ledě nováčka z Kopřivnice. A bylo se určitě nač dívat.

26.2.2016

Hokejisté Frýdku-Místku (v bílém) potvrdili na úvod čtvrtfinálové série roli favorita a Kopřivnici porazili vysoko 7:3. Foto: Deník/Robert Schedling

Úvodní pasáž sice přinesla opatrnou hru z obou stran, přesto to byli nakonec domácí, kteří se v závěru prvního dějství dostali do vedení. V té době pobýval na trestné lavici kopřivnický útočník Pargáč, když domácí kanonýr Luka proměnil až svou čtvrtou loženku zápasu – 1:0. Z dalšího průběhu střetnutí uběhlo pouhých 68 vteřin a skóre se měnilo podruhé. Tentokráte se mezi střelce zapsal polský reprezentant ve frýdeckých barvách Chmielewski – 2:0. „Věděli jsme po těch posledních zápasech, že Kopřivnice bude nepříjemný soupeř, což se vlastně ukázalo i na počátku utkání. Myslím si, že jsme tam hráli zodpovědně, navíc jsme dobře kombinovali. V závěru třetiny jsme využili přesilovku, vzápětí pak přidali ještě druhou branku, to kluky uklidnilo," hodnotil úvodní pasáž čtvrtfinálového zápasu domácí kouč Jiří Juřík.

Vytáhlý domácí forvard Chmielewski byl při střelecké chuti. Na konci 26. minuty ujel hostující obraně a bekhendovým blafákem poslal favorita již do tříbrankového vedení. Hosté se po celý zápas spoléhali na rychlé brejky a jeden takový jim vyšel na začátku 28. minuty, kdy ve vlastním oslabení ujel Mach a střelou mezi betony rozjásal početnou skupinku kopřivnických fanoušků – 3:1. Blízko kontaktního gólu byli pak svěřenci trenéra Slabého pět minut před druhou přestávkou. Domácí Heider zahákoval v úniku Kofroně a rozhodčí Koziol s nařízením trestného střílení příliš neotálel. Kofroň se svého nájezdu nezhostil vůbec špatně, puk ale za záda brankáře Šimbocha přeci jen neprocedil, jelikož trefil tyčku frýdecké branky. A tak udeřilo na druhé straně. Čtvrtý gól domácích nedal nikdo jiný, než Aron Chmielewski, který tak po Jarošově přihrávce završil svůj hattrick.

Gólové hody úvodního duelu pokračovaly i ve třetí části. Hned v jejím úvodu zvyšoval Chmielewski na 5:1, šestou branku domácích pak vstřelil ve 44. minutě Luka, když zadáci hostujícího týmu nechali svého brankáře doslova na holičkách (na Vrbu se totiž hrnuli hned tři osamocení hráči domácího celku, pozn. red.). Kopřivničtí své zbraně za rozhodnutého stavu rozhodně nesložili a zásluhou Kofroně se Slovákem snížili na přijatelnějších 6:3. Gólovou tečku pak přidal dvě minuty před závěrečnou sirénou Tomáš Káňa, který upravil na 7:3. „Od čtvrtého gólu jsme už určovali tempo hry. Za stavu šest jedna ale přišel mírný výpadek, kdy si kluci mysleli, že se zápas už jen nějak dohraje. Soupeř nám v té chvíli ukázal, že musíme hrát po celých šedesát minut," varuje na další případné podcenění Juřík.

„O kvalitě Frýdku jsme věděli. Šli jsme do toho zápasu tedy s tím, že budeme bojovat a uvidíme, jak ten výsledek bude vypadat. Co se týče první třetiny, tak ta byla z naší strany hodně kvalitní. Měli jsme tam šance, jenže ty my neproměnili a soupeř naopak ano. Za stavu tři jedna jsme v nájezdu nastřelili tyčku. Neříkám, že bychom zápas zdramatizovali či vyhráli, ale utkání by určitě bylo jiné. Zvláště, když jsme vzápětí inkasovali počtvrté. To vlastně zápas rozhodlo," komentoval průběh střetnutí kopřivnický lodivod Václav Slabý.

Druhý duel čtvrtfinálové série je na pořadu již v sobotu, a to na kopřivnickém ledu od 17 hodin. Série se pak vrací znovu do Frýdku-Místku, kde se odehraje v pondělí 29. února třetí vzájemné střetnutí.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC KOPŘIVNICE 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Branky: 18. Luka (Piecha, Káňa), 19. Chmielewski (Schwarz, Heider), 26. Chmielewski (Schwarz, Heider), 40. Chmielewski (Jaroš, Schwarz), 41. Chmielewski (Schwarz, Jaroš), 44. Luka (Kvapil, Christov), 58. Káňa (Polák, Christov) – 29. Mach (Marek), 48. Kofroň (Slovák), 50. Slovák (Stránský). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 2133. Stav čtvrtfinálové série: 1:0.

Frýdek-Místek: Šimboch – Foltýn, Polák, Kvapil, Matyáš, Heider, Krutil, Fišera – Christov, Káňa, Luka – Chmielewski, Jaroš, Schwarz – Cienciala, O. Kovařčík, Franek – Samiec, Piecha, Polák – od 26. Sonnek. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Dusík, Marek, Merenda, Vydra – Slovák, Stránský, Kofroň – Mach, Tomášek, Bartošák – Hrubý, Sluštík, Pargáč. Trenér: Václav Slabý.

Autor: Robert Schedling

26.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.