Sedmatřicetiletý brankář dokázal podržet tým v jeho konečném náporu, znamenajícím otočení stavu utkání z 1:4 na 4:4 pět minut před koncem. V prodloužení pak pochytal pár střel a nakonec se mohl radovat z vítězství svého celku. „Celou dobu jsem věřil, že to zvládneme,“ přiznal po utkání Válek.

Studénka a finále, to je velký pojem…

Nebo spíš velké překvapení letošního roku. Celé play off bojujeme proti výše postaveným týmům po základní části. Snažíme se tým pozitivně naladit a bojovat. Co se týká finále, v Karviné nás domácí celkem jasně přebruslili. Mají mladší tým a fyzická kondice byla jistě znatelná. Navíc máme spoustu zraněných beků. Třeba dnes hráli v obraně dva útočníci.

Co říkáte na to, že největší papíroví favorité jsou mimo a ve finále bojuje třetí a čtvrtý celek?

Ze strany Krnova došlo ke konci sezony k určitému poklesu a zejména pak ke změně trenéra, což vyústilo ve změnu stability celku. Co se týká Horního Benešova, tak to dost dobře nechápu, protože si myslím, že jde o nejlepší tým krajské ligy.

Přestože dnes padlo celkem dost branek, dá se utkání hodnotit jako souboj gólmanů…

Možná ano. Myslím, že kolega byl lepší, na mě toho přeci jenom tolik nešlo.

Půl minuty před koncem jste ještě prohrávali. Věřil jste ještě ve zvrat?

Věřil jsem tomu, protože letos jsme hráli asi pětkrát power play, vytvořili jsme si velký tlak a dvakrát či třikrát jsme dokázali skórovat. Věřil jsem tomu, že ty šance přijdou.

Pak přišlo nastavení, což je trochu i o štěstí…

Z mého pohledu to Karviná dnes zbytečně otevřela. My jsme chodili často do přečíslení a bylo jen otázkou času, kdy to tam padne. Samozřejmě, i oni mohli ujet a skórovat, ale prostě těch šancí jsme měli v prodloužení více.

Vítěz soutěže bude znám v neděli v Karviné. Co rozhodne?

Musíme hrát jednoznačně ze zajištěné obrany, protože když jsme u nich hráli posledně, měli spoustu šancí pramenících z přečíslení. Přesto si myslím, že v Karviné vyhrajeme.