Ten hned na začátku sezony nastoupil jako strážce kasy místo zraněného Reného Urbánka. Po pomalém rozjezdu mohli všichni příznivci novojičínského hokeje vidět nástup svého týmu, který předváděl pohlednou hru. I proto zaujímá HC Nový Jičín v tabulce druhé místo. Nyní se druhá liga rozdělí, na řadě budou zápasy „sudá-lichá“.

„Nemohu sám o sobě tvrdit, zda jsem v dobré formě. Na našem úspěchu se podepsal hlavně fakt, že celý tým pracoval tak, jak měl,“ řekl skromně Šrámek a dodal: „Hlavně obrana, která mi hodně pomáhala. Z toho důvodu si myslím, že je to zásluha celého týmu, ne jen mě.“

Dvacetiletý brankář vychytal během první části základní skupiny třikrát nulu. V jednomz nejhezčích utkání druhé ligy vůbec, na novojičínském zimním stadionu proti Technice Brno, přišel o čistý štít až střelou z poslední minuty. Přesto nakonec vyhrál jeho tým vysoko 8:1. I proto může své vystoupení na ledě hodnotit kladně. „Přesto si myslím, že jsem neudělal žádnou velkou chybu a občas jsem spoluhráčům pomohl, když to někde zaskřípalo. Na druhou stranu ale oni zase někdy pomůžou mně, takže je to zcela rovnocenné. Samozřejmě jsem ale spokojen s tím, jak se mi nyní daří,“ prozradil Šrámek.

Jeho výkonů si všiml také extraligový Třinec, který jej požádal o pomoc v době nedostatku vlastních svěřenců. „Třinci vypadli brankáři, v důsledku právě hraného Mistrovství světa dvacetiletých, takže mi dali vědět, zda bych nepřijel do Třince. Samozřejmě jsem souhlasil, s tím, že záleželo na klubech, jak se mezi sebou domluví. Nakonec to dopadlo dobře, takže jsem jedině rád, že jsem se do Třince mohl podívat,“ vzpomínal.

„Určitě je to ale něco jiného, trénovat s extraligovými hráči. Přes to všechno je mojí hlavní prioritou práce v Novém Jičíně. Strávil jsem zde celou sezonu, takže vše se bude stahovat zde,“ uzavřel rozhodně Šrámek.