Hvězdami večera byli šestibodoví úderníci David Stříž (1+5) a Adam Červenka (5+1), jenž svoji gólovou palbu spustil už v první třetině, ve které se trefil čtyřikrát a v čase 59:30 pak svým pátým zásahem v utkání poslal zápas do prodloužení.

Ti, kteří v Opavě zmeškali první třetinu, mohli litovat, neboť po úvodní dvacetiminutovce svítil na ukazateli skóre málo vídaný výsledek 4:4. Poslední Slezan šel brzy do vedení, na které však rychle reagoval Červenka. Po deseti minutách museli domácí vinou zranění střídat gólmana Waneckiho, jehož místo zaujal Plánovský. Opava šla pak podruhé v zápase do vedení, ale když už ve 14. minutě dokonal Červenka hattrick, vedl tým Jaroslava Kofroně 3:2. Tento stav však vydržel necelou minutu, než vyrovnal Chalupa, ale neúnavný Červenka svou čtvrtou gólovou navštívenkou opět překlonil skóre na stranu Tatry. Bláznivou první periodu pak zakončili domácí, kteří v přesilovce 5 na 3 vyrovnali na 4:4.

„Bylo to opravdu šílené utkání s řadou chyb na obou stranách. Jako by se hrálo bez obran. Produktivní byla jenom první pětka, která zařídila všechny naše góly. Zbytek se bohužel nechytil,“ komentoval středeční gólovou přestřelku trenér kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň.

ĎÁBLOVÉ POMOHLI TATŘE V BOJI O 5. MÍSTO

Také ve druhé části se bylo rozhodně na co dívat, ale gólově se urodilo až v jejím závěru. Slezan se na začátku 40. minuty dostal již do vedení 6:4, ale důležitou kontaktní trefu zaznamenal 34 vteřin před druhou sirénou Tomášek.

DVĚMA ZÁSAHY z 58. a 59. minuty pokořil svůj bývalý klub novojičínský útočník Jiří Slovák (v bílém), díky jehož trefám si Ďáblové pojistili 4. místo.
Výhru Ďáblů zařídil v úplném závěru Jiří Slovák

Necelých sedm minut před koncem závěrečné třetiny si pak Opava vzala náskok dvou branek zpátky, když Hromadu překonal Chalupa. Kopřivničtí to však nezabalili a v polovině 58. minuty upravil na 6:7 Vyčesaný. Gólovou divočinu pak Tatra zakončila vyrovnávacím gólem na 7:7, o který se půl minuty před koncem třetího dějství postaral muž zápasu Červenka, jenž svým pátým gólem završil své střelecké galapředstavení.

Z pětiminutového prodloužení se pak odehrála jen minuta a půl, než Červenka přihrál obránci Střížovi, který ke svým pěti asistencím přidal vítězný gól a zajistil tak Tatře potřebný dvoubodový import ze Slezska.

„Podařilo se nám dát důležitou šestou branku a v závěru jsme při našem oslabení odvolali brankáře a dali jsme šťastný vyrovnávací gól. Jeli jsme si pro tři body, ale nakonec můžeme být rádi za dva,“ přiznal kouč Tatry, jehož tým momentálně ztrácí na páté Valašské Meziříčí pět bodů a má odehráno o zápas více.

Bobři ve středečním kole padli doma s Novým Jičínem, který duel otočil dvěma góly v samotném závěru. Právě Valašské Meziříčí teď Kopřivnice přivítá v sobotu od 17 hodin na vlastním ledě. „Nový Jičín nám výhrou hodně pomohl a i díky tomu tak zůstáváme ve hře o páté místo, ale v sobotu to doma musíme zvládnout za tři body,“ uvědomuje si Jaroslav Kofroň.

HK OPAVA – HC TATRA KOPŘIVNICE 7:8 PP (4:4, 2:1, 1:2 – 0:1)

Branky: 5. Wolf (Tichý), 11. Štindl (Vítek, Kiss), 15. Chalupa (Tichý), 18. Hartmann (Tichý), 36. Vítek (Chalupa), 40. Slavík (Wolf, Herman), 54. Chalupa (Štindl, Šindelář) – 6. Červenka (Stříž, Marek), 12. Červenka (Stříž), 14. Červenka (Tomášek), 15. Červenka (Marek, Tomášek), 40. Tomášek (Stříž), 58. Vyčesaný (Stříž), 60. Červenka (Stříž), 62. Stříž (Červenka, Pargáč). Rozhodčí: Held – Holibka, Kučera. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Marek, Krutil, Štěpánek, Bail, Fojtík – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargáč, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Bartošák, A. Kofroň. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Zbylé výsledky 45. kola: Valašské Meziříčí – Nový Jičín 1:2, Hodonín – Poruba 7:5.