Gólovou přestřelku zvládla lépe Tatra

Druholigoví hokejisté Kopřivnice uspěli v Opavě a ve středu hostí Valašské Meziříčí. Netradičně už v pátek od 18 hodin je pak čeká derby v Novém Jičíně.

7.11.2017

KOPŘIVNIČTÍ HOKEJISTÉ zvítězili v Opavě 7:5 a bodovali tak počtvrté v řadě. Foto: Petr Widenka

Kopřivnická Tatra potvrdila formu z posledních dní, když zvládla gólově bohaté utkání na ledě opavského Slezanu, kde zvítězila 7:5 a navázala tak na středeční domácí skalp Hodonína, který porazila 4:3.

Kopřivničtí zažili ve Slezsku parádní úvod, když už ve 12. minutě vedli po zásazích Krutila a Kofroně 2:0. Opava však brzy kontrovala a během pouhých pěti minut už se radovala z vyrovnání. Tatře však následně vrátil náskok Vyčesaný, ale necelou půl minutu před první sirénou zakončil gólově bohatou první periodu Seidler, jenž vyrovnal na 3:3.

V polovině utkání byl pak blízko další trefě aktivní Kofroň, ale Šafránka zachránila tyč. Opava šla pak navíc z následné akce poprvé v utkání do vedení, ale ve 37. minutě vyrovnával po tečované ráně Tomášek.

Domácí celek trenéra Harazima však předvedl i povedený závěr druhé části, protože ve 40. minutě zařídil opavské vedení 5:4 znovu Seidler. „Začali jsme velice dobře, ale pak jsme udělali hloupé chyby a dostali jsme soupeře znovu do hry. Naštěstí jsme udělali nějaké přeskupení v sestavě o ve třetí třetině jsme rozhodli. Vyrovnali jsme hned z prvního střídání a to bylo moc důležité,“ uvědomoval si kouč kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň, jenž měl na mysli zásah Poruby, který Opavu přivítal zkraje poslední třetiny gólem na 5:5.

Blížící se prodloužení pak odmítl v 57. minutě Kofroň, jenž po samostatném úniku propálil Šafránka a přiblížil Tatru tříbodovému lupu, který v závěru ještě ztvrdil gólem do prázdné branky Sluštík.

„Udělali jsme možná nejvíce chyb za poslední tři zápasy, ale v závěru jsme přečkali přesilovky soupeře a pak jsme rozhodli. Jsme rádi, že jsme navázali na poslední utkání. Výsledkově se nám to podařilo, ale hra nebyla úplně ono,“ přiznal kouč Tatry, jehož týmy přivítá ve středu od 18 hodin rozjeté Valašské Meziříčí a už v pátek ho pak čeká třetí derby v sezoně na ledě Nového Jičína.

HC SLEZAN OPAVA – HC TATRA KOPŘIVNICE 5:7 (3:3, 2:1, 0:3)

Branky: 14. Kiss (Seidler), 17. Rudl (Wolf), 20. Seidler (Rudl, Wolf), 31. Rudl (Černý, Vítek), 40. Seidler (Rudl, Vaněk) – 4. Krutil (Poruba, Bartošák), 12. A. Kofroň (Sluštík), 19. Vyčesaný (Bail, Sluštík), 37. Tomášek (Pargač, Bail), 41. Poruba (Vyčesaný), 57. A. Kofroň (Krutil), 59. Sluštík. Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 200.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail – Vyčesaný, Tomášek, Pargáč – A. Kofroň, Sluštík, Pěnčík (29. Gola) – Poruba, Bartošák, Suchý. Trenér: J. Kofroň.

Zbylé výsledky 17. kola: Valašské Meziříčí - Nový Jičín 2:0, Hodonín – Poruba 2:6.

Kopřivnická Tatra obrala Draky v jejich domovině

Rekordní přejezd překážky s extrémní stoupavostí s vozem Tatra v areálu centra bezpečné jízdy Libros v Ostravě. Ilustrační foto.
6

Automobilka Tatra chystá kurzy pro řidiče

Baracuda po triumfu ve Vyškově padla v Brně a už v pátek hostí Baník Ostrava

Nováček, na kterém si každý smlsne? Zapomeňte! Futsalisté z Jakubčovic nad Odrou si v nedělním pokračování 2. ligy, sk. Východ, vyšlápli na Vyškov, který před víkendem vedl tabulku jedné ze dvou skupin druhé nejvyšší futsalové soutěže u nás. Ve středeční dohrávce pak tým hrajícího trenéra Davida Molnára nezvládl přestřelku v Brně, kde padl po divokém průběhu 6:12.

Čechmánkovi Drtiči bodovali v Novém Jičíně naplno

/FOTOGALERIE/ Druholigoví hokejisté Nového Jičína odstartovali čtvrtou sedminu základní části domácím soubojem s Hodonínem a celku nového trenéra Romana Čechmánka nakonec podlehli 2:5. Ďáblové tak středečním duelem proti Drtičům zakončili sérii tří utkání v řadě proti favoritům soutěže.