V samém začátku proběhlo slavnostní vyvěšení dresu místní legendy Milana Macháčka. Relikvii s číslem 21 vyslal ke stropu prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik. Mimochodem jen tak pro zajímavost. Během své hráčské kariéry oblékal mimo jiné dres Kopřivnice. O úvodní buly se postaral syn Milana Macháčka Petr s vnukem Štěpánem.

V samotném utkání nakonec domácí zvítězili 4:2. „Musím říct, že to byl těžký zápas. Věděli jsme, co nás čeká. Musím pochválit všechny kluky za bojovnost. Odmakali jsme to do šedesáté minuty. V první třetině měla Kopřivnice hodně šancí. My jsme dali gól na 1:0. Druhou třetinu jsme neodehráli příliš dobře, ale po třetí část jsme udělali změny, semkli jsme se jako tým a vyhráli jsme za tři body,“ pochvaloval si hrající kouč Nového Jičína Petr Kuboš. „Diváci si přišli na své. Viděli zajímavý zápas. Bohužel nám výsledkově nevyšel. Chyběl nám kousek k vyrovnání, jenomže jsme nakonec na body nedosáhli,“ ohlédl se za duelem trenér Kopřivnice Ladislav Majkus.

Nový Jičín – Kopřivnice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. J. Sluštík (Gebauer, Dudáš), 22. Zdeněk (Olesz, Dudáš), 44. Konečný (Květoň, Maliník), 60. Flok – 35. Gola (Pindel), 56. Pindel (Hrůzek, Fojtík). Rozhodčí: Kubičík – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 6:5. Využití:1:0. V oslabení 1:1. Diváci: 1038.
HK Nový Jičín: Hořejší – D. Holáň, J. Holáň, Gřesík, Hanák, Kuboš, Hruška, Dudáš – Květoň, Maliník, Konečný – Olesz, Zdeněk, Tarnoczy – Flok, Gebauer, J. Sluštík – Hilšer, Kafka, Handl - Hudeček, Škarka. Trenér: Petr Kuboš.
HC ISMM Kopřivnice: Kubáň – Zeman, Petrek, Marek, Fojtík, Hrůzek, Spurný, Kelnar – Raška, Gola, Indrst – Suchý, A. Urban, Brodek – J. Mach, Pindel, Kubík – O. Sluštík, Pargáč. Trenér: Ladislav Majkus.