Předposlední derby základní části II. hokejové ligy odehrají kopřivničtí hokejisté proti Novému Jičínu ve speciálních červených dresech. Utkání na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici se na kopřivnickém zimním stadionu odehraje už tuto sobotu od 17 hodin.

Nejedná se o první podobnou akci, neboť kopřivnický hokejový klub už v minulosti dvakrát hromadně daroval krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Hokej není jenom o sportu, ale je to i společenská událost a rádi tak pomůžeme dobré věci. Motýlek je jednou z mála škol v okolí svého typu, takže bychom rádi pomohli,“ uvedl manažer HC Tatra Kopřivnice Jaroslav Hrubý s tím, že celá dobročinná akce je rozdělena na dvě části. 

„Za prvé jsem se domluvil s paní Vaňkovou z transfuzního oddělení Nemocnice Nový Jičín na podpoře registru dárců kostní dřeně. Jedná se o důležitou věc, o které budou diváci informování pomocí propagačního stánku a informačních materiálů. Chceme tak lidi přimět, aby se následně zaregistrovali na transfuzním oddělení a někdy v budoucnu pak pomohli. Po schůze s manažerem Nového Jičína Milanem Urbanem předpokládáme, že se přihlásí i někteří hráči jak Kopřivnice, tak Nového Jičína,“ informoval dále manažer druholigových hokejistů Kopřivnice.

Druhou částí akce je benefiční aukce speciálně vyrobených dresů, ve kterých Kopřivnice vyzve novojičínské Ďábly. Nabídku čtyřiadvaceti dresů si můžete prohlédnout na internetové adrese dresy.hc-koprivnice.cz. Výtěžek z aukce, která poběží až do neděle 28. ledna do 21 hodin, bude poté předán MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici, která vznikla v roce 1993, a která pracuje se zdravotně handicapovanými dětmi. 

„Není to jenom o této jedné akci, protože s Motýlkem máme dlouhodobější spolupráci, když k nám dochází na školičku bruslení a o první přestávce navíc děti předvedou krátkou ukázku. Před samotným utkáním budou navíc diváci obeznámeni s celou akcí a kdyby se někdo instinktivně rozhodl o zakoupení dresu, tak má možnost ještě do nedělního večera. Věřím, že diváků přijde na derby co nejvíce a všichni tak pomůžeme dobré věci,“ řekl závěrem Jaroslav Hrubý.