Hokejisty Studénky čekal na úvod nového roku svátek! Populární utkání winter classic, kdy se hraje pod otevřeným nebem, totiž zavítalo i do krajské ligy. Studénečtí se v sobotu večer, před pětistovkou diváků, představili na venkovním kluzišti v Rýmařově, kde porazili Horní Benešov 7:3.

Speciální zápas v netradičním prostředí rozehrála Studénka výtečně, protože brzy vedla 2:0. Důležitý moment přišel na konci druhé třetiny. Hostující výběr trenéra Pokorného si totiž postupně vybudoval náskok 4:1, ale Horní Benešov zadělal dvěma góly v rychlém sledu na 3:4. Pak však vypadl proud a stadion se zahalil do tmy. Zápas se tak na pětadvacet minut přerušil a následně se dohrály zbylé dvě minuty druhé části a ihned poté celé třetí dějství.

„Zápas byl takovou malou oslavou a chtěli jsme si ho hlavně užít. Zažíváme mimořádnou sezonu, tak proč si nepřidat ještě něco navíc. Bylo nám jasné, že rozhodnout utkání musíme na kvalitním ledě, který byl vždy po úpravě. S přibývajícími minutami šla totiž kvalita ledu dolů a s tím klesal i náš výkon,“ vzpomínal na výjimečné střetnutí trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž se musel vrátit k neočekávanému výpadku elektrické energie.

„To nám paradoxně pomohlo, protože tou dobou jsme nehráli dobře. Nucená pauza nám pomohla v tom, že jsme se do utkání vrátili a hned jsme vstřelili důležitou pátou branku. Jsem rád, že jsme mohli udělat radost našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu,“ poděkoval studéneckým příznivcům Pokorný, jehož svěřenci si pak užili i vítěznou děkovačku.

V závěrečné třetině už pak totiž pálili ostrými pouze hráči Studénky, v jejichž dresu odehrál speciální duel David Trubka, jenž coby dlouholetý zadák Horního Benešova, přešel v průběhu aktuálního ročníku právě do města Vagónky.

„Pro mě mělo utkání nádech nostalgie s návratem do doby minulé a pro mé mladé hráče to byla připomínka toho, za jakých podmínek hráli hokej jejich otcové a dědové. Jsem rád, že právě jim hráči ukázali, že jsou schopní zahrát dobré utkání i za těchto podmínek,“ řekl závěrem Miroslav Pokorný.

Studénka hraje už ve středu od 18 hodin v Rožnově pod Radhoštěm a v sobotu od 13 hodin ji pak čeká derby v Novém Jičíně, kde vyzve tamní B tým. Ten se měl ještě předtím představit na vlastním ledě, ale čtvrteční duel proti Hornímu Benešovu byl odložen až na středu 7. února.

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC STUDÉNKA 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)

Branky: 12. Čermák (Zigmund, Vajda), 36. Vaněk (Ryška), 37. Kovalovský – 1. Štěpják (R. Tomášek, Pokorný), 7. R. Tomášek (M. Tomášek, Sochorek), 23. Orszulik (Čáň), 32. Novák (Sluštík), 39. Sochorek (M. Tomášek), 54. Pokorný (Štěpják, Sluštík), 59. M. Tomášek (Štěpják). Rozhodčí: Pelc – Blaževič, Trčka. Vyloučení: 5:7. Vyžití: 1:1. Diváci: 445.

HC Studénka: Baldík (59. Válek) – Jedlička, Lyčka, Novák, Trubka, Bolek, Holanik – M. Tomášek, R. Tomášek, Sochorek – Sluštík, Pokorný, Štěpják – Martinčík, Janečka, Čáň – od 21. navíc Orszulik. Trenér: Pokorný st.

HC WOLVES ČESKÝ TĚŠÍN – HK ĎÁBLOVÉ NOVÝ JIČÍN B 10:1 (5:0, 2:1, 3:0)

Branka NJ: 24. Žídek. Diváci: 140.