Celek Romana Čechmánka šel do vedení už v 7. minutě, když Hromadu překonal v početní převaze Sedlák. Tatra však zapla a dvěma góly během dvou a půl minut slavila obrat, když na trefu obránce Stříže navázal Bartošák. Do šaten se však šlo za vyrovnaného stavu 2:2 a to díky zásahu Kuby.

„Před zápasem jsme upozorňovali na to, že Hodonín má výborné přesilovky, ale hned z té první jsme inkasovali. Pak se nám to naštěstí podařilo otočit, ale vedení jsme bohužel do konce první třetiny neudrželi, protože jsme chybovali, když jsme špatně rozebrali hráče a úplně zbytečně jsme inkasovali,“ litoval trenér kopřivnických hokejistů Jaroslav Kofroň, jemuž scházel kapitán Ondřej Sluštík.

Ve 27. minutě si hostující Oranjes vzali své vedení nazpět a zapříčinil se o to kanonýr Jurča. Chvíli poté následovala domácí přesilovka, ale pouhých deset minut po jejím skončení odskočili Hodonínští na rozdíl dvou branek zásluhou pětatřicetiletého kapitána Peše. Když pak ve 49. minutě zvyšoval již na 5:2 Kadlec, byli Drtiči vítězství ještě blíže. Necelých šest minut před koncem už stihl pouze zkorigovat výsledek přesným zásahem Gola.

„Soupeře jsme bohužel pustili do vedení 4:2 a ten už si to pak zkušeně pohlídal,“ smutně konstatoval kouč Tatry, kterou čeká závěrečné utkání roku 2017 v sobotu 30. prosince, kdy na vlastním ledě přivítá Bobry z Valašského Meziříčí. „Do konce týdne máme ještě tréninky a potom mají kluci volno. Sejdeme se pak ve středu a budeme se připravovat na Valmez. Je to pro nás nepříjemný soupeř, který hraje silový hokej. Momentálně jsou na koni a my trošku pod tlakem, takže věřím, že to konečně zlomíme,“ uzavřel Jaroslav Kofroň.

 

HC TATRA KOPŘIVNICE – SHK HODONÍN 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Branky: 9. Stříž (Suchý), 11. Bartošák (A. Kofroň), 55. Gola (Suchý, Vyčesaný) – 7. Sedlák (Černohous), 16. Kuba (Sedlák, Černohous), 27. Jurča (Charvát, Kadlec), 30. Peš (Sajdl), 49. Kadlec (Jurča, Žabčík). Rozhodčí: Cabák – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 272.

 

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Merenda, Marek, Krutil, Bail – Vyčesaný, Gola, Suchý – J. Mach, Bartošák, A. Kofroň – Červenka, Tomášek, Pěnčík. Trenér: Jaroslav Kofroň.