Kopřivnice – Po cenném skalpu favorita z Poruby, kde zvítězili za dva body, hostili kopřivničtí hokejisté v prvním domácím utkání nového ročníku Hodonín, který má ve svém kádru také tři Rusy a jednoho Slováka či Arménce. Hokejisté ze Slovácka však, stejně jako ve středu doma s Novým Jičínem, rozhodli o své výhře ve třetí třetině a na jih Moravy si odváželi tříbodový lup po výhře 5:3.

Téměř tisícovka diváků se na nově zrekonstruovaném kopřivnickém stadionu poprvé radovala v 5. minutě, kdy se prosadil dvacetiletý Ollender, jenž působil v mládežnických týmech Vítkovic, a který prošel reprezentačními výběry od 16 až do 19 let. Za šest minut bylo srovnáno, když se trefila hodonínská posila z Techniky Brno v podobě kanonýra Jurči.

Ve 26. minutě šli Drtiči do vedení 2:1, když početní převahu zužitkoval Janás. Zbytek druhé části byl však v domácí režii. Za dvě minuty vyrovnával při hře 4 na 3 velezkušený kapitán Tomášek a ve 33. minutě už Kopřivnice vedla zásluhou přesné rány Macha. „Druhá třetině nám vyšla. Dali jsme dva góly a otočili zápas," hodnotil druhou partii v sezoně kouč HC Kopřivnice Václav Slabý, jehož mrzely především hodonínské góly s pořadovým číslem 3 a 4, kterými hosté ve 48. a 52. minutě dokonale otočili skóre zápasu. „Nemůže se stávat, že z prostoru brankoviště dostaneme čtyři góly.

Třetí a čtvrtý gól byl jako přes kopírák. To mi budou muset někteří hráči vysvětlit," zlobil se trenér Kopřivnice, která měla v poslední minutě možnost přesilovky 5 na 3, která trvala 48 vteřin. Když navíc odjel Vrba z branky, hráli domácí s tříčlennou přesilou. Ani to však k vyrovnání nevedlo a vše rozhodla trefa do opuštěné klece. „Důležité bylo první buly, které jsme prohráli," uzavřel Slabý.

II. hokejová liga, sk. Východ, 2. kolo:
HC Kopřivnice – SHK Hodonín 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 5. Ollender (Tomášek), 28. Tomášek (Mach, Kabeláč), 33. Mach (Marek) - 11. Jurča (Peš), 26. Janás (Peš, M. Haloda), 48. Kadlec (Jurča), 52. Hajný (Zháňal), 60. Miklík (Peš). Rozhodčí: Šutara - Novák, Rožánek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 919.

HC Kopřivnice: Vrba – Merenda, Teper, Kowalczyk, Marek, Hoďa, Čintala, Chalupa - Červenka, Kabeláč, Pargáč – Mach, Tomášek, Hrubý - Poruba, Sluštík, Ollender – Vyčesaný, Bartošák, Pořízek. Trenér: Slabý.

Zbylé výsledky 2. kola: Opava - Poruba 1:7, Valašské Meziříčí - Technika Brno 5:0, Šumperk – Vsetín nedohráno (duel byl ve 6. minutě za stavu 1:0 ukončen z důvodu mlhy nad ledem), Nový Jičín měl volno.

O utkání se více dočtete v zítřejším vydání Novojičínského deníku.