„První zápas jsme vyhráli. Rozhodně bych ale jasný výsledek nepřeceňoval. Přece jenom šlo teprve o úvodní kolo,“ zvedl prst nový šéf novojičínské lavičky David Dostál. „Ze začátku jsme byli trochu nervózní. Pak to z nás spadlo, důležité bylo, že jsme proměňovali šance,“ vracel se k sobotnímu duelu. „Šance měl i soupeř, my jsme byli důrazní před bránou, což bylo důležité,“ podotkl bývalý francouzský reprezentant.

Opavský rodák se vrátil na českou hokejovou po pětadvacetiletém působení v cizině. „Nemohu si zatím na nic stěžovat. Trénuji tým, který mi přirostl k srdci. Klub je velice rodinný, nikdo si na nic nehraje. Pracuje se na jeho růstu. V plánu je přilákat lidi do ochozů, a to se mi líbí,“ pochvaluje si zatím novojičínské angažmá David Dostál. „Kluci mají chuť hrát a pracovat na sobě. Jsem tady od toho, abych jim byl nápomocen,“ dodal.

Krnov - Bílovec 2:0.
Bílovec vyhořel v koncovce a v Krnově padl. Co řekli oba trenéři?

Už ve středu čeká na Novojičínské domácí derby s Opavou. „Jsme bráni jako favorit. Ale pozor, Opava nemá špatný tým. Mladí kluci si prošli Vítkovicemi. Dobře bruslí. Mají individuality, jako Šindeláře v obraně nebo Rouska v útoku. Dále je tam zkušený Kanis, který je klíčový pro přesilovky,“ monitoruje David Dostál sobotního soupeře. „Navíc my nebudeme kompletní. Budou nám chybět dva klíčoví hráči Dudáš s Maliníkem,“ dodal kouč Ďáblů.

Zápas bude mít určitě náboj. „Je to derby. Musíme hrát precizně v obraně a taky jednoduše. Mým úkolem bude i krotit trochu emoce,“ zakončil David Dostál.

Středeční duel má úvodní buly v 18 hodin.