Jako první musel být v permanenci novojičínský Iláš, jenž tentokráte nastoupil v brance hostů, ale Vítek si na něj nepřišel. Poté zchladil domácí tribuny Zdeněk, jehož po domácí hrubce vyslal do úniku Lehečka, a jedna z novojičínských letních posil udeřila v oslabení přesným zásahem. A za tři minuty lovil domácí Šafránek kotouč ze své svatyně znovu.

Flašarovo komando ukázkově využilo přesilovou hru a na konci pohledné akce byl kapitán Vašut, který svým prvním gólem v sezoně zvýšil na 2:0. Krátce nato byl proti Polokovi úspěšný Iláš, a Nový Jičín tak po povedené první třetině odcházel do kabin za příznivého dvoubrankového náskoku.

Pouze 26 vteřin druhé třetiny však stačilo k tomu, aby se prosadil také kapitán Opavy Měch, jehož dorážka znamenala bleskové snížení. Opavští pak korunovali svůj tlak na začátku druhé části hry, ve 24. minutě, ve které se zblízka prosadil Vítek, a Iláš byl bez šancí.

Novojičínští pak dostali k dispozici početní výhodu 5 na 3, která ovšem trvala pouhých 11 vteřin, a skóre zůstalo nezměněné. 36. minuta patřila novojičínskému Lehečkovi, jenž nejprve v samostatném úniku na Šafránka nevyzrál, ale o chvíli později si vše vynahradil, když po ráně z úhlu mohl přijímat oslavné gratulace od spoluhráčů.

Nový Jičín tak na opavském zimním stadionu znovu vedl.

Do akce musel nerozcvičený Šrámek

Na začátku posledního dějství ubránili Novojičínští přesilovou hru soupeře, která započala už v závěru druhé třetiny. Slezané však svou aktivitu přece jenom přetavili ve vyrovnávací trefu, když se ve 49. minutě prezentoval přesnou ranou Chalupa.

Další rána pro hosty následovala vzápětí a strážce hostující svatyně Iláš si přitom přivodil nespecifikované zranění. Do branky tak musel nerozcvičený Šrámek.

Na začátku 54. minuty se pak opavští fandové poprvé dočkali vedení. Přesilovou hru totiž využil ranou z mezikruží kapitán Měch, a Flašarovi svěřenci tak rázem ztráceli. Opavští mohli brzy rozhodnout, ale Herman trefil tyč. Novojičínští pak museli přečkat domácí přesilovku při vyloučení Vašuta, které hostující lavička jen těžko skousávala, a do konce třetí třetiny pak zbývaly necelé tři minuty.

V čase 59:17 byl vyloučen opět kapitán Vašut, a i když to hosté ještě zkoušeli v power-play, domácí Slezan mohl díky třetí třetině slavit zisk tří bodů.

„Jsem znechucený z toho, co ten kašpar rozhodčí předvedl. Pustil nás do jedné klasické přesilovky a více nic. Je mi z toho už zle. Dva klíčoví beci byli po druhé třetině zranění a nic se nedělo. Při třetí brance domácí vletí do Iláše, ten musí střídat, ale branka platí. Kde to jsme? Je to šílené a už mě to vůbec nebaví. Minimálně bod jsme si určitě zasloužili," soptil po utkání kouč Nového Jičína Aleš Flašar, jenž poslední třetinu dohrával na čtyři beky, když zůstali mimo Prokop a trenérův syn Patrik Flašar.

„Asi teď začneme faulovat, ať nás mají rozhodčí důvod vylučovat. Šrámek musel rychle do branky, ale i tak chytal výborně. Po ataku na něj srazí domácího hráče Vašut, ale rozhodčí vyloučí čtyři minuty před koncem jenom našeho kapitána," zuřil trenér novojičínského HK, z něhož bylo cítit pořádné rozčarování.

Pouze připraven už byl útočník Kabeláč, jenž po zranění ještě pořádně netrénoval a do hry nakonec nezasáhl.

HC Slezan Opava – HK Nový Jičín 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 21. Měch (Baďura), 24. Vítek (Měch), 49. Chalupa (Vrabel), 54. Měch (Baďura, Galvas) – 13. Zdeněk (Lehečka), 16. Vašut (Kacíř, Zdeněk), 36. Lehečka (Zdeněk). Rozhodčí: Koziol – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:8, navíc Baďura (Opava) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 712

Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Měch, Vítek – Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf. Trenér Karel Suchánek
HK Nový Jičín: Iláš - Prokop, Hruška, P. Flašar, Vašut, Žák, Vnenk - R. Gebauer, Mikšan, Lehečka - Zdeněk, Kacíř, Novotný - Mráz, Hanák, Uhlár. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm

Nový Jičín nyní čeká domácí dvojutkání. V sobotu hostí od 18 hodin Valašské Meziříčí a v úterý, na státní svátek, pak přijede Vsetín (18h) s početnou enklávou svých fanoušků.