Plánovali, jak zatopí Vsetínu hned v prvním utkání vyřazovací části, ale po 12 minutách prohrávali 0:3 a potom už jen přihlíželi rozjetému vsetínskému válci. Druholigoví hokejisté Nového Jičína tak na úvod nejdůležitější části sezony neudělali příliš radosti svému trenérovi Aleši Flašarovi, který včera oslavil 50. narozeniny.

Druhé utkání série
je na programu
dnes od 18 hodin
v Novém Jičíně.

Hororovější vstup do čtvrtfinálové série by totiž novojičínským hokejistům nesepsal snad ani Alfred Hitchcock. Běžela totiž teprve 12. minuta první části a Valaši už se těšili z vedení 3:0, po kterém vyhnali Iláše z branky a nadále pokračovali v kanonádě. Ale pěkně od začátku.

Z úvodního čtvrtfinále uběhlo pouhých 23 vteřin a nejproduktivnější hráč základní části 2. ligy, sk. Východ, Jan Kolařík, využil neshody Iláše se spoluhráčem při rozehrávce a zavezl kotouč do odkryté branky. Už tak natěšené publikum Na Lapači ještě přidalo na své síle a v 5. minutě zachránila Iláše po střele Vaňka tyč. Tragický vstup Novojičínských do zápasu pak podtrhla situace z 9. minuty, kdy domácí využili přesilovou hru a Nedbálkova dělovka znamenala vedení 2:0.

Černé minuty Flašarova souboru však nebraly konce. Na začátku 12. minuty využili hráči šestinásobného mistra extraligy druhou početní výhodu a zkušený Ambruz dostal puk potřetí za Iláše, jenž následně přepustil své místo Šrámkovi. Následovat tak nemohlo nic jiného než oddechový čas Nového Jičína, který v celé první třetině vyslal na Hromadu pouze pět střeleckých pokusů. Vsetínští však do soupeře nadále bušili a v 16. minutě už se za svá záda otáčel i druhý novojičínský brankář, když ho přesnou ranou s pomocí břevna překonal mladík Hrazdira.

Po první části bylo hotovo

V prostředním dějství už domácí tým trenérů Hlobila a Jenáčka kontroloval hru a soupeře do výraznějšího ohrožení Hromadovy klece nepouštěl. V polovině utkání pak Lapač burácel popáté, když se úspěšným bekhendem prezentoval Vítek. V největší šanci hostů neuspěl Mráz, jenž přestřelil, a ve 34. minutě se první přesilovky dočkali také Novojičínští, kteří měli následně 20 vteřin k dispozici dokonce početní výhodu 5 na 3, Hromada však dále držel čisté konto.

Deset minut před koncem inkasoval dvě minuty strážce domácí svatyně, ale gólově udeřilo na druhé straně, když Kolařík vybojoval v oslabení kotouč pro Hrazdiru, jenž svou druhou trefou v zápase prostřelil Šrámka a zvýšil na 6:0. Za dalších 24 vteřin se pak konečně dočkali také hokejisté Nového Jičína, když Hromadu připravila o čisté konto přízemní rána obránce Vnenka. Valaši poté mohli své vedení ještě zvýraznit, ale dvojnásobnou početní výhodu už využít nedokázali. „Soupeři gratuluji k vítězství a k vedení v sérii 1:0 na zápasy, ale ke hře v průběhu play-off hře se mám ve zvyku nevyjadřovat. Je to z pověrčivosti," řekl po prvním duelu play-off kouč Nového Jičína Aleš Flašar.

VHK Vsetín – HK Nový Jičín 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Branky: 1. Kolařík, 9. Nedbálek (Vrba, Hrazdira), 12. Ambruz (Slováček, Hrazdira), 16. Hrazdira (Nedbálek, Slováček), 31. Vítek (Vaněk), 51. Hrazdira (Kolařík) – 52. Vnenk (Žák, Kabeláč). Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 47:21. Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Diváci: 2229.

STAV SÉRIE: 1:0

HK Nový Jičín: Iláš (12. Šrámek) – Hruška, Horák, Vašut, P. Flašar, Vnenk, Žák - Mikšan, Hanák, Uhlár - R. Gebauer, Novotný, Lehečka - Mráz, Ižacký, Kabeláč. Trenéři: Aleš Flašar a Radomír Grimm.