HC GEDOS Nový Jičín – SHK Hodonín 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Diváci se nestačili ještě ani usadit a domácí již vedli. Přesně po 40 sekundách skóroval domácí Vítek, který si po přihrávce Moslera vyjel zpoza rohu kluziště mezi kruhy a nikým neatakován s přehledem zavěsil. Pojistku první třetiny obstaral autor první branky, který nechytatelně vystřelil po přihrávce Vargy zpoza brány.

Začátek druhé části měl podobný scénář. Po necelé minutě a půl zvýšil Orság. Ten se nejrychleji zorientoval ve skrumáži těl bojujících o puk, který brankář hostí pouze vyrazil po střele Hradila.

Poté si Nový Jičín vybral slabší chvilku. Vidina třígólového náskoku zřejmě domácí dorostence uspokojila. Vlažnější tempo se jim ale nevyplatilo. Hodonín využil chybu v rozehrávce obranné řady a vyrovnal. Rázem Drtiči ožili a byl jich plný led.

Poslední část se opět vrátila pod taktovku domácích. Ve 48. minutě se zrodila asi nejhezčí akce zápasu. Pohotový Martinčík ve vlastním oslabení vypíchl puk obránci. Za ním hned vystartoval Vítek, který dostal přesnou nahrávku, položil si gólmana a přihrál opět na Martinčíka, který nemohl minout odkrytou kasu.

V závěru obstaral kosmetickou úpravu skóre Varga, který do brány dorazil střelu Orsága.

„Hodonín, přesto že je nováček soutěže překvapil. Nečekal jsem, podle výsledků, že bude tak silný soupeř,“ řekl po utkání trenér novojičínského dorostu Petr Kneblík. „První třetinu jsme zvládli v pohodě. Ve druhé, po třetí brance, jsme přestali hrát. Kluci si mysleli, že je po zápase, když mají tříbrankový náskok. Hodonín ale skóroval, čímž se chytil, a šel do nás,“ připomněl Kneblík.

„Utkání se pro nás, hlavně v první třetině vyvíjelo dobře. Ve druhé to nebylo ideální. Soupeř snížil a vytvořil si tlak. Ale zvládli jsme to,“ zdůraznil kapitán novojičínského dorosteneckého týmu Václav Martinčík.

Nečekanou branku Hodonína ve druhé třetině, přisuzuje hernímu výpadku. „Každá branka potěší. Soupeř se po ní otřepal a začal hrát. Naštěstí jsme ho zabrzdili,“ pokračoval. Přestože se hrálo tvrdě, o vyhrocené utkání prý nešlo. „To ne. Souboje jsou někdy sice tvrdé, ale takový je hokej,“ upřesnil.

„Důležité je, že jsme sezonu rozehráli, myslím si, celkem slušně, a doufáme, že to tak bude pokračovat,“ uzavřel Martinčík.

Branky Nového Jičína: 1. Vítek (Mosler), 9. Vítek (Varga, Byrtus), 22. Orság (Hradil), 48. Martinčík (Vítek), 49. Varga (Orság). Vyloučení: 7:6, bez využití, poměr střel: 30:27, diváci: 100.

Sestava HC Nový Jičín: Jahodář - Mosler, Bajer, Mikel, Zbranek, Hradil, Kozák - Vítek, Martinčík, Kývala, Varga, Byrtus, Květoň, Marek J., Marek M., Orság, Kamrádek. Trenér Petr Kneblík