Do zápasu vstoupili lépe hosté. Jejich útočné snažení ale nebylo využito, i z důvodů dobré práce gólmana Šrámka. Naopak jako první skóroval Nový Jičín. V 6. minutě otevřel skóre Hruška, který naskočil na led z trestné lavice, dostal přihrávku od Macháčka a poslal domácí do vedení – 1:0.

Podobný obraz hry přinesla i 12. minuta. Puk šel za obranu hostujícího celku po ose Gulda, Slavík a Uhár, který střelou nad Šafránkovu vyrážečku pojistil vedení domácích – 2:0. To, co se Opavě nepodařilo v první části, se ale začalo dařit po první přestávce. Srovnání stavu zápasu dokonce vtěsnala do jediné minuty. Ve 28. minutě si totiž trefil Grofek a chvíli na to i Herman – 2:2.

Jenže za pouhé tři minuty to byli opět domácí, kdo vedl. Tentokrát se nemýlil Částečka – 3:2. Na druhé straně nasadil ve 35. minutě k trháku hostující Mlýnek, dostal se až do útočné třetiny, a v momentě, kdy hlavní sudí signalizoval vyloučení domácího hráče, píchl v pádu do puku, který skončil pod horní tyčkou Šrámkovy brány – 3:3.

Na další změnu stavu se opět čekalo tři minuty. Střelu Andrýska od modré gólman Šafránek vyrazil pod sebe, důraz se ale vyplatil dojíždějícímu Gebauerovi, který přehodil ležícího gólmana – 4:3. Poslední třetina byla z herního pohledu nejvyrovnanější. Přesto ji vyhráli domácí, kteří jedinou brankou odskočili na konečných 5:3.

Až v 56. minutě se skóre měnilo naposled. Domácí Křesťan našel střelou přes celé kluziště, na modré čáře čekajícího Tomáška, který z nájezdu sice trefil jenom gólmana, ale puk jej přeskočil a skončil v síti - 5:3.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Opava byla podstatně lepší celý zápas, snad až na poslední třetinu, kdy to bylo mnohem vyrovnanější. Dnes nám ale vyšli brejky a utkání nakonec rozhodli brankáři. Chyběli nám dva beci a hráli i ti, co hrát neměli. To není omluva, bohužel kádr máme úzký. Stačí, když onemocní jeden člověk tak už máme problémy.

Michal Piskoř (Opava): Dnes jsme domácí v úvodu skoro nepustili z pásma, ale Nový Jičín nás trestal v podstatě pouze z brejků. Jsem nespokojen s koncovkou, s naší hrou před bránou. šancí máme spoustu, ale místo střel se hledáme a nesmyslně přihráváme. Dnes se hokej musí hrát jednodušeji. V tom je naše největší slabina. Zkusili jsme na závěr power-play, navíc domácí hráli v oslabení. nevyšlo to, ale to jsou chvíle, které ještě mnohou zvrátit utkání.

HC Gedos Nový Jičín - HC Slezan Opava 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Hruška (Macháček), 12. Uhlár (Slavík, Gulda), 31. Častečka R. (Toman, Ohera), 38. Gebauer (Andrýsek), 56. Tomášek (Křesťan, Hruška) – 28. Grofek (Polok), 28. Herman (Grofek), 35. Mlýnek. Vyloučení: 5:4, navíc 10 min. Tichý (Opava), bez využití

Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Chvostek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Glabazňa - Gebauer, Toman, Zedník - Ohera, Tomášek, Uhlár - Částečka R., Křesťan. Trenér Petr Kneblík
Opava: Šafránek - Tichý, Faksa, Kukol, Tůma, Chalupa, Vrábel, Černý, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Wolf, Koschatzký, Baďura, Vitek. Trenér Michal Piskoř