Novojičínsko - Hokejisté Studénky odcestovali k předposlednímu mistrovskému zápasu základní části krajské ligy na led soupeře, tentokrát na Valašsko, do Rožnova pod Radhoštěm. K utkání nastoupily nové posily Michal Nevrkla (hostování z Kopřivnice) a Martin Kabeláč (hostování z Nového Jičína). Ani Kopřivnice poslední zápas před vlastním publikem nezvládla, když prohrála s Krnovem.
HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Studénka 9:5 (5:0, 1:1, 3:4)
Nebyla to ta Studénka, která předvedla v předchozím zápase v Krnově velmi dobrý výkon. Základem neúspěchu byla zejména tragická úvodní část, ve které Studénka inkasovala 5 branek. Ve třetí třetině se podařilo Studénce výsledek zkorigovat, ale závěr utkání patřil opět domácím, kteří se rozloučili v posledním zápase před domácím publikem výhrou 9:5.
Gólové galapředstavení načali domácí již v úvodu 3. minuty, když se poprvé prosadil Petr Tejkl, a za pouhých 10 sekund tentýž hráč skóroval podruhé. V šesté minutě domácí vstřelili zásluhou Vyvíjala třetí branku. Po dalších 8 minutách prohrávala Studénka již o čtyři branky – 0:4, a aby toho nebylo málo, tak valachům se do konce první části podařilo vstřelit ještě jednu branku, a tak po úvodní části byl stav 5:0.
Do druhé třetiny vstupovali hostující hráči s rozhodnutím s výsledkem ještě něco udělat a pokusit se vstřelit rychlou branku. Jejich přání však nebylo vyslyšeno. Naopak to byli opět domácí, kterým se podařilo ve 29. minutě skórovat. Kroupův projektil od modré čáry skončil až za zády Dobřanského a Rožnov vedl již 6:0. Až ve 37. minutě se Studénka gólově probudila a do statistiky zápasu se poprvé zapsal Jiří Horák – 6:1.
Úvod poslední části patřil Studénce. Ve 42. minutě prostřelil domácího brankáře opět Jiří Horák. Ve 46. minutě se prémiérově střelecky prosadil Michal Nevrkla. O minutu později to bylo už „jen“ o dva góly. Na 4:6 z pohledu Studénky snížil kapitán Roman Tomášek. Studénka rázem ožila, škoda jen nevyužitých dalších šancí, které rozhodně byly. V 52. minutě přišla chyba na útočící modré čáře, Holý přihrál puk na najetého Filipa Vyvíjala, který svým blafákem překonal Dobřanského. V čase 51:18 tak byl stav 7:4 a o osudu duelu bylo prakticky rozhodnuto. V 55. minutě navíc domácí přidali další gól do studénecké klece, úspěšným střelcem byl opět Vyvíjal. Kuriózní branka padla hned o minutu později. Svůj první gól za Studénku si při ní připsal Miroslav Mikel, který napřáhl z poloviny hřiště a jeho střela skončila až za zaskočeným domácím brankářem. Závěrečnou tečku udělali domácí. V 58. minutě dovršil hattrick nejlepší hráč v utkání Petr Tejkl mladší – 9:5.
Napravit reputaci si můžou hokejisté Studénky v sobotu 6. února, kdy přivítají hráče z Horního Benešova. Utkání posledního, 20. kola, základní části startuje v 17.00 hodin na ZS ve Studénce.
Stanislav Kacíř (Studénka): Před zápasem jsme dostali možnost mužstvo nějakým způsobem posílit a připravit se na play off. Nevím, zda byl kádr špatně posládaný, ale jednoduše jsme propadli. Před naší bránou byl neustále nějaký hráč hostí volný a navíc, po čtvrté obdržené brance, nám odešel střídat první gólman. Snažil jsem se to nějak překopat, začali jsme stahovat, ale za stavu 4:6 jsme udělali opět hrubou chybu ve středním pásmu a soupeř toho využil. Nyní máme týden na rozbor a přípravu na poslední zápas základní části.
Branky a nahrávky: 3.Tejkl (Vyvíjal), 3. Tejkl (Kroupa, Dušek), 6. Dušek (Tejkl), 8. Bambuch (Tejkl), 14. Veselý (Vyvíjal), 29. Kroupa (Tejkl), 52. Vyvíjal (Štusek), 55. Vyvíjal (Holý), 58. Tejkl (Dušek, Madigár) – 37. Horák (R. Tomášek), 42. Horák, 46. Nevrkla (Kaňovský), 47. R. Tomášek (Horák), 55. Mikel, vyloučení: 3:3 navíc Kabeláč na 5 minut+ do konce utkání, bez využití, poměr střel: 26:30, diváci: 70.
Rožnov p. R.: Hnilica (Jagoš) – Švrček, Madigár, Černobila, Veselý, Holý, Vyvíjal, Dušek, Tejkl, Kroupa, Štusek, Bambuch. Trenér Petr Tejkl st.
Studénka: Válek (8. Dobřanský) – Nevrkla, Kovář, Mikeska, Holanik, Jedlička, Mikel – Mičulka, Kaňovský, Kabeláč – Mar. Varga, R. Tomášek, Horák – Urbanec, Čáň, Bolf. Navíc od 21. Bumbalík, Homola. Trenér Stanislav Kacíř
HC Kopřivnice - HK Krnov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Domácím, kteří se vlastnímu publiku představili naposledy v sezoně, rozlučka nevyšla. S Krnovem prohráli 3:5. Definitivní tečku udělají hráči Kopřivnice o víkendu na ledě Karviné.
Miroslav Pokorný st. (Kopřivnice): Určitě si nemyslím, že bychom zápas dopředu nějak vzdali, nehledě na to, že jsme již delší dobu nevyhráli. Zápas to byl ale se vším všudy a je jen škoda, že jsme více neproměňovali vytvořené šance. V každém případě hrají mladí hráči, kteří jsou příslibem do budoucna. Tato filozofie, zaměřená na mladé hráče a odchovance, nyní nehledí na umístění v tabulce ale na to, že každé utkání, ať vítězné či prohrané, je pro tým velkou zkušeností.
Branky: 11. Vaculín (Třeštík), 34. Třeštík (Novotný), 60. Novotný (Hrubý D.) – 2. Dvořák P., 6. Holeš, 33. Herget, 43. Bednárek, 53. Bednárek, vylučení: 5:8, navíc Hrubý A. 20+TH - nesportovní chování (Kopřivnice), rozhodčí: Lotko.
Kopřivnice: Gebauer (Jahodář) – Merenda, Hruškovský – Chalupa, Jašek R. – Kuděla, Janečka - Hrubý A., Hanzlík, Křivák - Hrubý D., Mach J., Horák F. – Novotný, Třeštík, Vaculín. Trenér Miroslav Pokorný st.
Zbylý výsledek 19. kola: TJ Horní Benešov - SK Karviná 11:4 (3:1, 2:3, 6:0)
Los 20. kola, sobota 6. února, 17.00: HK Krnov - HC Rožnov pod Radhoštěm, HC Studénka – TJ Horní Benešov, SK Karviná - HC Kopřivnice.