Zasloužené vítězství pokazil závěr

NOVÝ JIČÍN - Hokejisté Nového Jičína přivítali v 9. kole druhé ligy, skupiny Východ na domácím kluzišti Šternberk. HC GEDOS Nový Jičín - HC TJ Šternberk 6:5 (3:0, 1:0, 2:5)

26.10.2007

Uzdravený René Urbánek z Nového Jičína (na snímku) odchytal utkání proti Šternberku místo zraněného Lukáše Šrámka. Foto: hcnj.cz – Petr Kocián

Utkání se vyvíjelo jednoznačným způsobem. Domácí opět perfektně sehráli přesilovky. Ještě necelých dvanáct minut před koncem tak drželi čistý štít, zatímco sami pětkrát skórovali. Utkání ale dohráli ve své obranné třetině, do které je jako blesk z čistého nebe zatlačil do té doby oddaný soupeř.

Domácí od úvodu dokazovali, kdo je doma pánem. Soupeř odolával jen do 6. minuty, kdy otevřel skóre Glabazňa, který se do přestávky trefil ještě jednou. Výsledek první třetiny zakončil Škumát.

Druhá část začala náporem hostů, ale nepodařilo se jim snížit. Naopak další branku přidal opět Škumát. Tři minuty po začátku poslední části se zdálo být hotovo. Pátou branku domácích přidal Jakubu a vypadalo to na ručník ze strany Šternberku. Co se ale pak stalo, nechápal nikdo.

Hrozivé skóre nejprve snížil hostující Hruška. I nadále ale Nový Jičín kontroloval stav utkání. Navíc šestou branku do sítě Hanáků přidal Skaloš. Jenže poté domácí dostali tři branky během tří minut a bylo zle. Hosté cítili svou příležitost a chtěli dorazit zmateného protivníka, který začal kazit, co mohl. Na rozdíl jediné branky snížil pár sekund před koncem Poledna. Rozjetého soupeře zastavila až siréna, ohlašující konec utkání.

„Do pětapadesáté minuty to bylo dobré, ale bohužel i takové zápasy se stávají, a jsme rádi, že tři body jsme nakonec vybojovali. Do utkání nastoupil René Urbánek, který dostal šanci místo zraněného Lukáše Šrámka. Spokojený mohu být taky s vystoupením juniora Ondry Melnara,“ řekl novojičínský trenér David Handl a vyjádřil se také k infarktovému závěru: „Podcenili jsme stav a mysleli, že to půjde samo. Každý chtěl dávat góly a přestali hrát dozadu. Soupeř má ve svém středu zkušené hráče, kteří toho dokázali využít. Kdyby se hrálo ještě další dvě minuty, tak bychom se asi hodně divili!“

„Umrtvila nás první třetina,“ začal trenér Šternberku Lubomír Fischer. „Udělali jsme hrubé chyby a pustili domácí lehce do vedení. Byli jsme pak hodně v útlumu. Bohužel, ta kontaktní branka mohla přijít dříve.“ Přesto si stál za svým. „Domácí si ale za předvedený výkon během zápasu vyhrát zasloužili, protože utkání se nehraje pouze pár minut, jak jsme to předvedli my,“ dodal Fischer.

Branky: 6. Glabazňa (Lhotský), 15. Glabazňa (Kabeláč, Toman), 20. Škumát (Skaloš), 33. Škumát (Koloničný), 43. Jakubu (Glabazňa, Vašut), 55. Skaloš – 49. Hruška (Šimo), 55. Hruška (Mikeš), 56. Klauda (Zapletal), 57. Klauda (Mikeš), 60. Poledna (Kohút), vyloučení: 10:12, 10 min. Uhlár, Hruškovský (trest do konce utkání), využití: 4:1, poměr střel: 48:33, diváci: 246.

Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Vašut, Pokora, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Lhotský - Glabazňa, Toman, Kabeláč - Uhlár (2. Melnar), Škumát, Skaloš. Trenér david Handl

Šternberk: Pekař - Stříteský, Zapletal, Hruška, Spolík, Klauda, Špidla - Anděl, Mikeš, Zima - Poledna, Kohút, Fiala - Klimovič, Trunda, Šimo. Trenér Lubomír Fischer

26.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 30 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktoristé, obsluha nakládací techniky.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 8.8.2018 a: 9.8.2018 Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Osobní kontakt: Na adrese Jičina 26, Starý Jičín, po předchozí telefonické dohodě., , Upřesňující informace: Nástup ráno v 05:00 hodin, směna 6 hodin, práci nutno zajistit i ve svátky a v so + ne. Víkendy volné každý druhý týden., Požadováno řidičské oprávnění skupiny T, strojnický průkaz na nakládací techniku výhodou, možno doplnit v rámci zaměstnaneckého poměru., Výhody: příspěvek na stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, po dohodě možnost ubytování v Novém Jičíně v jednopokojové garsonieře. . , , Osobní kontakt: Na adrese Jičina 26, Starý Jičín, po předchozí telefonické dohodě, Milan Krumpoch, Zdeněk Šustek, telefonicky v dopoledních hodinách na č.: 737 202 984, 737 202 983, písemně na email: starojicko@seznam.cz.. Pracoviště: Starojicko, a.s., 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Zdeněk Šustek, +420 556 752 303.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 12 200 Kč

Číšníci a servírky Obsluha cukrárny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 9.5.2018, a: 13.8.2018, Souhlas se zaměstnaneckou kartou, osobní kontakt Po-Pá od 9:00-10:00h, Praxe výhodou, zaučíme, individuální platový přístup., Hlaste se na tel.: 608 336 003. Pracoviště: Fejsal vehapi, Štefánikova, č.p. 1158, 742 21 Kopřivnice. Informace: Fejsal Vehapi, +420 608 336 003.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 25 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel Automechanici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 10.4.2018 a: 14.8.2018 Automechanik, autoelektrikář. Mzda se odvíjí od praxe a zkušeností automechanika. Práce v autorizovaném servise Škoda. Příležitost pracovat pro stále se rozvíjející a oblíbenou značku automobilového průmyslu. Zaměstnanecké výhody: stálý plat + výkonnostní odměny, prémie, stravenky, pravidelné školení u výrobce Škoda Auto a.s., zázemí stabilní firmy. , Kontakt: životopis zaslat na email: petra.belunkova@autoklever.cz, telefonicky na č.: 556 414 283, 731 999 029, osobně na provozovně v Novém Jičíně každá STŘEDA PŘESNĚ V 8:00. Pracoviště: Autoklever spol. s r.o., Hřbitovní, č.p. 996, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Petra Bělunková, +420 731 999 029.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 80 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla na umývání nádobí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 85 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 10.8.2018, Pracovní doba: po - pá 05.00 - 11.00 hodin, Kontakt: p. Matznerová, telefonicky v pracovní dny od 6:00 - 16:00hod. na tel. čísle: 774 657 086, písemně na e-mail: info@apetitgastro.cz.. Pracoviště: Apetit gastro s.r.o. - pracoviště areál monty nový jičín, B. Martinů, č.p. 1885, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Silvie Matznerová, +420 774 657 086.

Nový Jičín - Vítkovice.
25

MOL Cup: Postupují Vítkovice. Ostravský tým porazil Nový Jičín 4:1

NEVÍDANÝ debakl zasadili Staré Bělé fotbalisté Bílovce (v tmavém).

Bílovec si v Pustějově otevřel střelnici

Frenštát pod Radhoštěm zažívá parádní start

Po vítězství 4:0 na hřišti Krnova si dojeli pro plný bodový zisk i do Pusté Polomi a po dvou kolech se tak usadili na čele tabulky krajského přeboru.