Z horké půdy přivezla Kopřivnice bod

Kopřivnice, Studénka - Ani 14. kolo krajského přeboru nepřineslo změnu ve vedení tabulky. Na ledě lídra z Horního Benešova se představili hokejisté Kopřivnice, posíleni o bývalého extraligového hráče a rozhodčího Martina Smetáka, ale domů si odvezli jen remízový bod.

8.1.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Druhý účastník soutěže z Novojičínska, Studénka, se také představila na cizím ledě. V Krnově ale propadla zejména ve třetí třetině a prohrála.

TJ Horní Benešov – HC Kopřivnice 2:2 (0:0, 2:1, 0:1)

Zápas výborné úrovně, s šancemi na obou stranách. Takový průběh mělo šedesát minut duelu dvou aspirantů na postup do druholigové kvalifikace. První třetina skončila bez branek, zato ve druhé padly hned tři. „Vedli jsme po brance Mana. Jenže jsme krátce nato šli do čtyř a v oslabení vyhodili špatně puk. Domácí dostali výhodu dvojnásobné přesilovky a využili toho,“ popsal kopřivnický kouč Vladimír Slovák. Pak přišla druhá individuální chyba na straně hostů a Horní Benešov se ujal vedení. Až do konce utkání se Kopřivnice bila o zvrat. „Řekl bych, že jsme měli malinko navrch, ale nejsem z remízy zklamaný. Mohli jsme i prohrát,“ poukázal lodivod.

Ví, co říká, neboť až do 59. minuty jeho svěřenci stále prohrávali. Pak ale při šanci a následné brance hostů posunuli domácí bránu. Sudí mohl uznat technický gól nebo nařídit trestné střílení. Vybral druhou možnost. „Volal jsem na Michala Nevrklu, ať to vezme na sebe, ale neslyšel mě a k puku se neměl. Tak si ho vzal Libor Polášek a stav zápasu srovnal,“ řekl Slovák.

Branky: 29. Harazim (Berka), 31. Bensch (Hejhal) – 21. Man, 59. Polášek (trestné střílení), vyloučení: 6:9.

Kopřivnice: Chlad – Nevrkla, Polášek, Hübl, Pelikán, F. Horák, Jedlička, Sedlák, Merenda – Mičulka, Man, Smeták – Novotný, Chalupa, Třeštík – Sluštík, Melnar, Štěpják. Trenér Vladimír Slovák

HK Krnov – HC Studénka 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Na úvodní branku se nečekalo příliš dlouho. Hned v 6. minutě překonal gólmana hostů Hudečka. Už za minutu a půl ale Schneider vyrovnal. Do kabin se šlo však veseleji domácím, které přivedl do vedení Satek. Prostřední část byla herně i výsledkově vyrovnaná. Nejprve Studénka využila přesilovku a Kaňovským srovnala. Jenže tři minuty před druhou přestávkou se i Krnovu podařilo využít přesilové hry. Autorem branky byl Vavrečka. V závěrečném dějství se snažili hosté o zvrat, ale všechny jejich pokusy kryl gólman Šlupina. Navíc ve 47. minutě se podařilo domácím zásluhou Satka odskočit na dvě branky. Jistotu, že body zůstanou na krnovském ledě, pak v závěru dali Holeš s Hudečkou.

Branky: 6. Hudečka (Holeš), 17. Satek (Hudečka), 37. Vavrečka (Nemec, Holeš), 47. Satek (Hudečka, Holeš), 58. Holeš (Vavrečka), 59. Hudečka (Holeš, Satek) - 8. Schneider, 24. Kaňovský (R. Fojtík), vyloučení: 7:12, navíc Vavrečka (Krnov) na 10 minut OT, využití: 3:1, poměr střel: 29:26, rozhodčí: Smejkal - Chamrád, Zicháček, diváci: 137.

Zbývající výsledek 14. kola: HC Rožnov p. R. – HC Frýdek-Místek 3:5 (0:1, 2:1, 1:3).

1. Horní Benešov 14 79:38 21
2. Kopřivnice 14 55:40 20
3. Frýdek-Místek 14 61:54 18
4. Krnov 14 51:65 13
5. Studénka 14 40:65 7
6. Rožnov p. R. 14 41:65 5