Kopřivnice má jako vždy nejvyšší cíle. „Budeme se snažit o první místo a dostat se do baráže o druhou ligu,“ potvrdil Vladimír Slovák, který se trenérského kormidla u týmu mužů chopil v letní přestávce. Letošní ročník Krajského přeboru bude podle něj vyrovnanější než ten uplynulý. „Mohl by být ale snazší než loni, kdy byla silná Karviná a Uničov,“ naznačil s tím, že však ještě nezná sílu dvou tradičních účastníků, Krnova a Horního Benešova. „Odtamtud šlo hodně kluků do Opavy a nevím, jestli budou hrát i za ně.“

Co se týče zkušeností, může se Kopřivnice opírat zejména o brankáře Martina Chlada, obránce Miroslava Kladivu a útočníka Pavla Mana. Ten by měl také nosit na hrudi kapitánské C. Fanouškům ledního hokeje, a to nejen těm z Kopřivnice, ale určitě něco říká i jméno Libor Polášek. Kopřivnický odchovanec, který naposledy působil v prvoligové ostravské Sareze, by měl mužstvu pomoci hlavně v domácích zápasech. „Byl bych rád, kdyby hrál i na ledě soupeřů, kteří jsou blízko. Třeba ve Frýdku nebo Studénce,“ prozradil Slovák.

Také na lavičce Studénky bude stát nový muž, Stanislav Kacíř starší, který je znám hlavně z působení u rivala z Kopřivnice. „Cíl? Máme podle přání výboru skončit do třetího místa,“ poznamenal s tím, že situace ve Studénce je ale těžká. „Sháním stále kluky, není to tady jednoduché. Nedá se třeba sázet na mladé jako v Kopřivnici,“ přiznal Kacíř.

Spoléhat se bude hlavně na zkušeného gólmana Milana Krošláka a v útoku na Radka Fojtíka, který stejně jako trenér přišel z kopřivnického hokeje. „Máme dohodnutou i nějakou spolupráci s Novým Jičínem,“ poukázal Kacíř. Sílu protivníků v soutěži si ale netroufl odhadnout. „Chytřejší budu po dnešním zápase v Rožnově,“ uzavřel lodivod hokejistů Studénky.

Program 1. kola Krajského přeboru: HC Frýdek-Místek – HC Kopřivnice, HC Rožnov pod Radhoštěm – HC Studénka, TJ Horní Benešov - HC Krnov.