„Do Kopřivnice jsem se dostal po spolupráci s Martinem Smetákem starším, který sem potřeboval dostat nějaké posily,“ přiznal Velecký, který se zná i se Smetákem mladším, jenž kopřivnický dres také obléká.

„Martin je můj dlouholetý kamarád, stejně jako druhý Smeťa,“ vysvětlil. Letošní sezona vyšla Veleckému v drese Panterů parádně. Sám byl překvapen že ve 44 zápasech základní části si připsal za 12 branek a 17 asistencí 29 kanadských bodů. A to ve čtyřech duelech play off přidal ještě bodík za asistenci. Přesto nebere zápasy za Kopřivnici jako degradaci. „Myslím, že to není problém. Chci pomoct klukům a nám navíc skončila brzo sezona. Zahraju si a ještě si tímto způsobem prodloužím sezonu. I když je to krajský přebor,“ poukázala třetí nejproduktivnější havířovský hráč.

Tomu, že by si ve žlutomodrém dresu udělal třeba jméno v hokejovém světě, se však zasmál. „Tady díru do světa tady asi neudělám, i když člověk nikdy neví. Věřím ale více první lize.“ Velecký přiznává, že po dvou zápasech, které v týmu absolvoval, poznal, že kopřivničtí hráči jsou stejní jako ostatní hokejisté. „Charakterově určitě, jsou to fajn kluci,“ pochválil spoluhráče a dodal: „Musíme se dát před baráží ještě do kupy. Potřebujeme se sehrát.“

Stejně jako zbytek kopřivnického týmu, tak i Velecký už pomalu zjišťuje, kdo bude Kopřivnici stát v cestě za II. hokejovou ligou. „Slyšel jsem že Uherské Hradiště. Vůbec ale nevím, jak tam hrají, ale slyšel jsem, že je to tam docela na ostří nože. Takže uvidíme,“ uzavřel věčně rozesmátý Velecký.

(plk)

Michal VELECKÝ

věk: 20 let

pozice: střední útočník

výška/váha: 178/77

držení hole: pravá

působiště: HC Vítkovice (extraliga dorostu a juniorů),

HC Panthers Havířov (1. liga)