Výhra pomohla Novému Jičínu do čela

Blansko - Hokejový thriller s výborným koncem pro Nový Jičín. Takový byl zápas 26. kola II. hokejové ligy, skupiny Východ, mezi Blanskem a Novým Jičínem.

22.1.2008

Souboj, který nepostrádal branky, emoce i šarvátky, přinesl zápas mezi hokejjisty Blanska a Nového Jičína.Foto: Vladimír Vaněk

HC Apos Blansko – HC GEDOS Nový Jičín 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

V duelu bohatém na branky, emoce i šarvátky vedli hosté v polovině zápasu o čtyři branky. Do konce druhé dvacetiminutovky stihli domácí snížit dvěma góly Šlapanského. Deset minut před koncem, po trefě Ondřeje Látala, dokonce sahalo Blansko v přesilovce po vyrovnání. Po zkratu obránce Rašky, který šťouchnul do čárového rozhodčího, a konfliktu střídačky s muži v pruhovaném bylo po početní výhodě a Nový Jičín dvě vteřiny před koncem dorazil Blanenské brankou do opuštěné klece.

Tři body znamenají, že se mužstvo, vedené trenérem Davidem Handlem, prodralo až na samé čelo tabulky. „První dvě třetiny nám utekly. Udělali jsme několik individuálních chyb, které Nový Jičín nemilosrdně potrestal,“ přiznal blanenský útočník Štěpán Hrůza.

Blansko přitom nezačalo zápas vůbec špatně. Několik šancí domácích zneškodnil gólman hostů Jagoš. Jeho protějšek Jirkův kapituloval ke konci třetiny dvakrát, po střelách Radka Tomana a Uhlára. V průběhu druhé třetiny skórovali hosté ještě dvakrát. Blansko se zmátořilo a po dvou slepených brankách Šlapanského se vrátilo zpět do zápasu. „Soupeř nás přitlačil, my začali oplácet a dvakrát jsme v závěru třetiny inkasovali,“ všiml si hostující kouč Handl, který se v zápase musel obejít bez několika hráčů. Po střele Ondřeje Látala, pět minut před koncem utkání, se náskok hostů smrskl na jediný gól. „V poslední třetině jsme konečně hráli naši hru, jenže pak zapracovaly nervy,“ poznamenal Hrůza ke kolapsu svého týmu v závěru zápasu.

Domácí ještě zkusili urvat alespoň prodloužení, při power play však inkasovali popáté. „Myslím si, že jsme si dneska vítězství zasloužili a uhráli jsme ho do konce. Zápas byl hodně těžký, protože jsme nehráli v optimální sestavě,“ poukázal kouč Nového Jičína Handl. Toho, že se tým dostal na první místo ve skupině, si cení. „Neřekl bych, že jsme o prvním místě snili. Jdeme zápas od zápasu a tohle je taková hezká odměna za vykonanou práci.“

Branky: 38. Šlapanský (P. Horáček, Hrůza), 40. Šlapanský (Hrůza), 56. O. Látal (P. Látal) – 15. R. Toman (Andrýsek), 19. Uhlár (Lhotský), 23. Andrýsek (Uhlár), 29. Skaloš (Slabý, Macháček) , 60. Macháček (Gulda), vyloučení: 9:11, navíc Raška (Blansko) 5 minut trest ve hře plus do konce utkání, Nový Jičín 10 minut, využití: 1:2, střely na branku: 38:23, rozhodčí: Úlehla, diváci: 350.

Blansko: Jirkův – Provazník, Raška, Buďa, Beran, Strýček, Horáček J. – Látal P. Pazdera, Hrůza – Horáček P., Šlapanský, Látal O. – Odehnal, Tesař, Kroupa, Otoupalík. Trenér Jindřich Král

Nový Jičín: Jagoš - Slabý, Vašut, Andrýsek, Gulda, Hruškovský - Jakubu, Macháček, Skaloš - Uhlár, Škumát, Lhotský – M. Toman, Sluštík, R. Toman. Trenér David Handl